KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Vogošća zasluženo porazila košarkaše Kaknja

24.11.2018. - Potpuno zaslužena pobjeda domaćih košarkaša. Neočekivan i nerazumljiv pad igre košarkaša Kaknja u drugom poluvremenu doprinio je pobjedi Vogošće, a poslije prvih dvadeset minuta u kojima su igrači Benjamina Šabića probudili nadu u prvu gostujuću pobjedu. Do toga ipak nije došlo

vogoscakakanjDosta izjednačena utakmica u prvom poluvremenu, posebno u drugih deset minuta. Prvu četvrtinu puno bolje su otvorili košarkaši Kaknja i poveli sa 0:6. Domaći su do prve prednosti (13:12) stigli u osmoj minuti utakmice kada je pogodio Vladimir Vranić. Da bi prva četvrtina mogla pripasti gostima očekivalo se kada je Luka Jovanović na asistenciju Nermina Buze ubacio prvu tricu na ovoj utakmici za novo vodstvo Kaknja 15:17. Međutim tako nije mislio Vranić, nad kojim je napravljen prekršaj prilikom šuta za tri poena, pa je sa linje slobodnih bacanja pogodio sva tri puta i doveo svoj tim u prednost 18:17. Nermin Buza je u narednom napadu iskoristio dva od dva sa “penala” i prva četvrtina je pripala Kakanjcima 18:19.

U drugom period čak pet puta rezultat je bio poravnat. Prvo 22:22, zatim 25:25, onda 27:27, bilo je i 29:29 i 33:33. Zaista se igralo na jedan post i konstantno u egalu. Nijedna ekipa u drugom period nije napravila prednost veću od tri poena, a i to se dogodilo samo jednom kada je Kakanj poveo sa 36:39. Drugu četvrtinu Šabićev tim također rješava u svoju korist jednim poenom razlike (22:23) i na odmor odlazi sa dva poena prednosti 40:42.

Treći period koji je krasio igru Kaknja u utakmicama koje su pobjeđivali na domaćem terenu, pa čak i na gostovanjima, bio je ispod očekivanog nivoa. Poslije pauze u poluvremenu kao da je na parket izašla neka druga ekipa Kaknja. Vogošćani su ubacili u brzinu više, a tim iz Kaknja je nehvatljivo pao I omogućio igračima trenera Šehovca da naprave seriju od 10:0, pri čemu je Đorđe Mičić dva puta ostao sam na tri poena i oba puta ubacio, istopivši prednost Kaknja iz prvog poluvremena, odvodeći svoj tim na plus osam (50:42). Do kraja perioda, ali i do kraja utakmice košarkaši Kaknja se nisu uspjeli vratiti.

U zadnjem periodu se vidjelo koliko tim iz Kaknja nije koncentrisan. Nijedna ukradena lopta nije realizovana. Prosto je nevjerovatno koliko zicera i polaganja nije iskorišteno. Tek odbranom u zadnja dva-tri napada, u duelima sa Vogošćanima, Kakanjci su pokazali onu energiju i dinamiku na što je ličila njihova igra u najboljim izdanjima tokom ovog dijela sezone. Ipak, bilo je to kasno. I tada kada su uzimali loptu brzopleto su završavali akcije bez poentiranja.

Ovo su dvije ekipe, prema mišljenju poznavaoca prilika u bh. košarci izjednačenog kvaliteta i možda je presudila prednost domaćeg terena.Ovaj tim može puno bolje i to bi morao demonstrirati na sljedećem gostovanju kod Bosne Royal.

KK Vogošća - KK Kakanj 85:75
(18:19, 22:23,24:16, 21:17)

Vogošća, subota 24.11.2018. Sportska dvorana „Amel Bečković“ . Gledalaca 100. Utakmica sedmog kola prvenstva BiH. Sudije: Ademir Zurapović, Vladimir Marić I Bejan Brestovac. Delegat:Milan Plavšić.

KK VOGOŠĆA: Kenan Čoloman, Vladimir Vranić 15, Armin Sijerčić 2, Clemons Evert 10, Belmin Dedović, Dušan Hukić 10, Imran Fazlić 3, Immanuel King 19, Đorđe Mičić 10, Dragan Bjeletić 6, Feđa Vuleta 10. Trener: Goran Šehovac.
KK KAKANJ: Luka Jovanović 3, Adnan Arslanagić 13, Ernes Mešinović , Aldin Muflizović 9, Ivan Begić 7, Haris Ćurevac 9, Mirza Velić, Damir Pirić, Nermin Buza 2 , Željko Palavra 11 , Igor Josipović 14, Bartol Lučić i Damir Pirić: Trener: Benjamin Šabić.