KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Vodeći Borac deklasirao rukometaše Kaknja

04.11.2017. - U utakmici šestog kola Premijer lige BiH, rukometaši Borca uvjerljivo porazili ekipu Kaknja i zadržali stopostotni učinak i zadržali vodeću poziciju ispred Izviđača s kojim igra sljedećeg vikenda u Ljubuškom

boractekst

Banjalučani su opravdali ulogu favorita i uvjerljivo porazili ekipu Kaknja koja je samo u prvih 15 minuta uspješno parirala izabranicima Bojana Unčanina. Igrači Borca su tek u drugoj polovini prvog poluvremena uspjeli konsolidirati svoje redove i zaigrati kako znaju i umiju. Uspjeli su doći do svoje igre u oba smjera, kako defanzivno, tako i ofanzivno, te su , poslije sjajnih odbrana golmana Ljubišića, nizali golove iz kontranapada i na odmor otišli s dvocifrenim vodstvom (23:13).
Stanje na parketu Borika nije se mijenjalo ni u nastavku utakmice. Igrači Borca lako su održavali stečenu prednost. U drugih 30 minuta trener Unčanin šansu je pružio igračima koji su u prethodnim utakmicama imali manju minutažu i isti su opravdali njegovo povjerenje, što se posebno odnosi na Arsenija Bubića, koji je tri puta zatresao mrežu Lilića. Također, i trener Kaknja Zaimović veću minutažu dao je mlađanim Admiru Bjelopoljaku i šesnaestogodišnjem Amaru Amitoviću, koji su sedam puta zatresli mrežu sjajnog Ljubišića.
Najefikasniji pojedinac u ekipi Borca bio je Goran Daničić sa 7 golova, dok je Dejan Unčanin postigao gol manje. U timu Kaknja najučinkoviti je bio Davor Živanić sa 6 golova, dok je kapiten Admir Purić šest puta savladao odličnog golmana Ljubišića, koji je zabilježio čak 13 odbrana i ponio epitet igrača utakmice..

Borac – Kakanj 42:28 (23:13)

Sportska dvorana Borik u Banjaluci. Gledalaca 600. Sudije; Žarko Hrstić i Ante Rašić (Ljubuški). Delegat/nadzornik. A.Alibegović.
BORAC: Ljubišić (13 odbrana), Beširević(4 odbrane), Subotić(3 odbrane), Đurđević 3, Hercegovac 1, Mijatović 5, Daničić 7, Bubić 3, Nježić 4, Jovanović 2, Marić, Čelić 4, Šešić 1, Ćeranić 5, Unčanin 6, Komnenović 1.Trener:Bojan Unčanin.
KAKANJ: Lilić (9 odbrana), Tukulić, Sinanović 1. Jovanović 2, Bevrnja, Hasibović 4, Bjelopoljak 4. Amitović 3, Purić 5, Živanić 6, Zvekić 3, Hadžić.Trener:Nedžad Zaimović..