KakanjLive | Četvrtak, 21.11.2019. godine

Veliki trijumf Rudara u Hadžićima

25.08.2019. - Sjajnom igrom Zeleno-crni deklasirali ekipu Radnika i na najbolji način kompenzirali prošlosedmični domaći poraz od Zvijezde.Tvorci pobjede braća Mirza i Fahrudin Kovač koji su postigli tri gola

rudarhadzici
Svjesni važnosti utakmice i imperativa pobjede, igrači Rudara su hrabrom, odgovornom i tektički zrelom igrom „pregazili“ domaću momčad Radnika.Domaći su bolje otvorili susret i u prvih pola sata imali terensku premoć i dvije prilike preko Irfana Hasanovića i Ahmeda Buljubašića, ali je iskusni Bekan odličnim intervencijama spasio svoju mrežu.Najveću šansu domaći su imali u 31.minuti kada je Alden Vladavić izašao jedan na jedan s golmanom Rudara, Amirom Bekanom, koji je i ovaj put izašao kao pobjednik. Kazna za promašaje stigla je u 42.minuti, kada je Mirza Kovač na ubačaj s desne strane loptu glavom smjestio iza leđa golmana Ismira Mudželeta. U prvoj minuti sudačke nadoknade u listu strijelaca se upisuje i mlađi Kovač i Zeleno-crni na odmor odlaze sa dva gola prednosti.

bracakovacBraća Kovač postigli tri gola

Na samom početku drugog poluvremena Rudar postiže i treći gol i rješava pitanje pobjednika. Adnan Hrelja je „probio“ desni bok domaćih, snažno centrirao, lopta je pogodila Ermina Mešića i odsjela u mreži Radnika. Sudbinu domaćih zapečatio je najbolji pojedinac ovog meča, Mirza Kovač u 69.minuti svojim drugim golom u ovom meču. Počasni pogodak za domaći tim na asistenciju Džemala Klačara postigao je Alden Vladavić u 80.minuti.

Ovo je Rudarev prvi trijumf u novoj sezoni, s kojim su se izabranici trenera Mehanovića na najbolji način iskupili za prošlosedmični domaći poraz od Zvijezde. Ovom pobjedom vraćeno je samopouzdanje,a posebno raduje efikasnost napadačkog dvojca, braće Kovač,koji su sa svoja tri pogotka materijalizirali dobru i sadržajnu igru cijelog tima.
Interesantno je istaći da je identičan rezultat u Hadžićima Rudar postigao u svojoj najuspješnijoj sezoni 1971/72.godine kada je bio vicepravk Druge lige-Jug i trijumfom od 4:1 otvorio proljetnu sezonu protiv osmoplasiranog Radnika.

Trener Rudara Bećir Mehanović, kojem svakako pripadaju velike zasluge za ovu visoku pobjedu jer je u taktičkom smislu nadmudrio iskusnijeg trenera Radnika Damira Beću, nije krio svoju radost na kraju susreta.

-Naravno da sam prezadovoljan. Čestitke mojim igračima koji su pružili maksimum, kolokvijalno rečeno – ostavili srce na terenu! Svojom bespoštednom igrom, hrabrošću i s puno energije uspjeli smo doći do cilja.Ovaj put bih istakao veliku podršku naših navijača, bili su nam od velike pomoći. Mnogo im hvala i nadam se da će nas na isti način podržati i u narednim utakmicama,a ja mogu samo obećati da će im se igrači odužiti svojim zalaganjem, dobrim igrama i rezultatima, istakao je trener Mehanović.

Radnik – Rudar 1:4

Gradski stadion u Hadžićima. Gledalaca 300. Glavni sudija : Jure Delić iz Mostara. Pomoćnici: Silvio Bubalo(Mostar) i Adnan Arfadžan (Jablanica). Četvrti sudija:Dario Karačić iz Čitluka.Posmatrač suđenja: Amir Medić iz Ključa. Delegat utakmice Mario Prusina iz Čitluka.
Strijelci:0:1 M.Kovač(42), 0:2 F.Kovač (45+1), 0:3 Ermin Mešić(AG 56), 0:4 M.Kovač(69), 1:4 Vladavić(80).
Žuti kartoni:Vladavić, Buljubašić, Klačar (Radnik), Alija Čulov(Rudar).

RADNIK: Ismir Mudželet, Edin Kovačević, Bekir Karahodžić (od 57.Armin Bijedić), Faris Fejzić, Irfan Hasanović, Amar Konjhodžić, Ademin Hadžić (od 64. Mirza Kalem) Alden Vladavić, Ermin Mešić, Ahmed Buljubašić (od 53. Alden Bešić), Dženan Klačar. Trener: Damir Beća.
RUDAR: Amir Bekan, Eldar Sivac, Malik Gačić, Omer Musić, Adis Goralija, Faruk Gačan, Alija Čulov (od 58. Denis Cana), Belmin Kobilica, Adi Bešić (od 46. Adnan Hrelja), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač (od 78. Zlatan Imamović). Trener: Bećir Mehanović.