KakanjLive | Subota, 16.12.2017. godine

Veliki trijumf odbojkaša Kaknja u Brčkom

13.11.2016. - U derbiju četvrtog kola Premijer lige BiH, odbojkaši Kaknja 78 na gostovanju u Brčkom porazili aktualnog prvaka, ekipu Mladost i najavili povratak na stare staze uspjeha

slavljetexstSlavlje odbojkaša Kaknja u svlačionici poslije velike pobjede u Brčkom

Utakmica je opravdala epitet derbija. Bio je to veoma neizvjestan meč, koji je riješen u tajbreku. Prvi set Mladost je dobila rezultatom 25:18 i najavila pobjedu. U drugom setu Kakanjci su podigli igru na veći nivo i riješili ga u svoju korist (22:25) i dali do znanja da se neće olako predati. U trećem setu su izabranici trenera Aganovića imali prednost od (20:22),ali , uslijedio je pad koncentracije i domaći su preokretom stigli do 25:23 i novog vodstva od 2:1.Igrači Kaknja uzvratili su istom mjerom u četvrtom setu (25:23), koji je bio veoma uzbudljiv i kvalitetan. Pitanje pobjednika riješeno je u tajbreku u kojem su naši odbojkaši odličnom igrom nadvisili favorizirane Brčake, što najbolje kazuje ishod petog seta (9:15).

014Stari sjaj Aganovićevih odbojkaša

Igrači Kaknja su ostvarili veliku pobjedu protiv favorizovanog domaćina od 3:2, što se može smatrati pravim podvigom. Ovom pobjedom odbojkaši Kaknja su najavili povratak na stare staze uspjeha kada su više od jedne decenije bili neprikosnoveni u bh.odbojci.

Prema ocjeni delegata/komesara Zorana Gavrića iz Modriče, organizacija utakmice bila je odlična, a dijelenje pravde sudijskog para: Dijane Vidović (Modriča) i Jasmina Husejnovića (Sarajevo) bilo je vrlo dobro. Zbog nesportskog ponašanja igrač Kaknja Marko Tadić dobio je crveni karton,koji se sankcionira novčanom kaznom i bodovanjem u ferpleju u čemu je u prošloj sezoni Kakanj bio prvi i dobio posebno priznanje. Sve to ipak je u sjeni velike pobjede, nad aktuelnim prvakom BiH i to na gostujućem terenu.

odbojka_timeaut

Trener i igrač ekipe Kaknja Almir Aganović, koji je jednu sezonu proveo u Mladosti i dao veliki doprinos u osvajanju duple krune, bio je oduševljen igrom i pobjedom svog tima protiv aktualnog prvaka.

-Prije utakmice bio sam zadovoljan osvajanjem jednog boda. Međutim, jednom kolektivnom i hrabrom igrom od samog početka,koja se na kraju isplatila, uspjeli smo ostvariti veliki trijumf .Ispoštovan je dogovor iz svlačionice, svi igrači su dali svoj maksimum i ja sam više nego zadovoljan. Mladost je bila oslabljena , ali ipak to ne umanjuje značaj ove pobjede i dva velika boda koja nam jako puno znače, kazao je po završetku utakmice Almir Aganović.