KakanjLive | Četvrtak, 18.10.2018. godine

Velika pobjeda Mladosti u Gabeli

16.09.2018. - Golovima Darka Mišića i Nemanje Anđušića Mladost je osvojila vrijedna tri boda na teškom gostovanju u Gabeli u okviru devetog kola Premijer lige BiH.

001

Susret su bolje otvorili domaći nogometaši koji su poveli preko Mirsada Ramića koji je pogodio iz kaznenog udarca u 25. minuti susreta. Sa minimalnom prednošću Gabeljana se i otišlo na odmor.

Dobojska Mladost je sve karte bacila u napad u drugom dijelu igre. Izjednačenje Mladosti je donio defanzivac Darko Mišić u 59. minuti susreta, a samo sedam minuta kasnije bilo je dva gola prednosti za goste. Dva gola za Dobojane postigao je sjajni Nemanja Anđušić i to u 61. i 66. minuti susreta i tako svom timu donio drugu pobjedu u novoj sezoni.

Posljednja tri kola u kojima su nogometaši Mladosti osvojili sedam bodova pokazali su da tim iz Doboja polako, ali sigurno izlazi iz rezultatske krize koja ih je zadesila na otvaranju nove sezone.

Nakon devet kola Mlaodst je na devetom mjestu sa devet osvojenih bodova. U narednom kolu Mladost će ugostiti lidera na tabeli, sarajevski Željezničar.

GOŠK – MLADOST 1:3 (1:0)

Stadion: Perica Pero Pavlović – Gabela, Gledalaca: 450

Sudije: Irfan Peljto, Momer Čaušević, Amir Kadić, Admir Musić (svi iz Sarajeva). Delegat: Samir Ćupina (Sarajevo)

Strijelci: 25' Ramić Mirsad – penal (1:0), 59' Darko Mišić (1:1), 61' Nemanja Anđušić (1:2), 66' Nemanja Anđušić (1:3).

Žuti kartoni: Karamarko, Kovačić, Hasanhodžić, Kulović, Zolj (Gošk), Sadiković, Mujagić, Asani, Guzina (Mladost).

GOŠK: Kozić, Čolić, Karamarko (od 46.min Hasanhodžić), Aletić (od 63. min Hajdarević), Anković, Kulović, Zolj, Ramić, Vego, Hasanović, Kovačić (od 46. min Raguž). Trener: Feđa Dudić.

MLADOST: Velić, Diallo (od 58. min Bojo), Guzina, Anđušić (od 90. min Tandina), Marković, Sadiković, Hiroš, Asani, Ab. Mujagić (od 79. min Dragutinović), Mišić, Isaković. Trener: Adnan Zildžović.