KakanjLive | Nedjelja, 08.12.2019. godine

Veležov poker u mreži Rudara

27.04.2019. - Rođeni su mnogo lakše od očekivanja uvjerljivo porazili indisponiranu ekipu Rudara i sa nova tri boda zadržali vodeću poziciju

fajicuakcijiDvostruki strijelac Nusmir Fajić

Domaći su od prve minute krenuli ofanzivno i već u trećoj minuti imali prvu priliku.Samo pet minuta kasnije Rođeni stižu do vodstva.Vehabović je oduzeo loptu Filanu, centrirao na drugu stativu gdje se našao Berisha, koji glavom loptu šalje u suprotni ugao za 1:0.U prvih deset minuta nad Kobilicom su napravljena tri prekršaja i zbog ozljede kapiten Rudara je već u 14.minuti morao napustiti teren.Njegov izlazak osjetio se na igri, jer su domaći sve češće imali posjed lopte i ozbiljno prijetili.U 16.minuti Berisha je izašao sam pred Jamaković, koji padom u noge spašava svoj gol. U 22.minuti Šubo je odigrao povratnu loptu Mirzi Kovaču, čiji šut iz gužve brani golman Bobić. U 35.minuti Vehabović iz slobodnog udarca loptu šalje pod prečku, ali Jamaković krajnjim naporom brani. Pet minuta kasnije Rođeni udvostručuju vodstvo. Biševac je bio asistent a strijelac Nusmir Fajić, koji se našao sam ispred golmana Jamakovića i bez teškoća loptu smjestio u praznu mrežu.U 44.minuti Zeleno-crni su ozbiljnije zaprijetili Bobiću, koji udarac Cane s distance šalje u korner.Poslije ubačaja iz kornera Goralija je bio najprisebniji, glavom je šutirao tik pored desne stative i na odmor se otišlo s dva gola prednosti za bolji tim Veleža.

Rođeni su bolje otvorili i drugo poluvrijeme i za samo deset minuta postigli dva gola. U 54.minuti Čizmić u svom šesnaestercu na nedozvoljen način zaustavlja jednog igrača Veleža i sudija Mulahasanović svira kazneni udarac,kojeg je rutinski realizirao najbolji strijelac Lige, iskusni Nusmir Fajić. U 62.minuti najbolju priliku Rudara nije iskoristio Mirza Šubo čiji je udarac glavom s peterca odbranio golman Bobić. Kazna stiže u 64.minuti.Nakon neuspješno izvedenog kornera od strane Subašića i Cane, uslijedila je brza kontra domaćih preko Fajića i Vehabovića, koju je ovaj posljednji realizirao pogotkom za konačanih 4:0. Priliku za počasni pogodak Zeleno-crni su imali u 75.minuti, ali je sigurni Bobić odbranio udarac Sedada Subašića.
Rođeni su mnogo lakše od očekivanog došli do uvjerljive pobjede i s nova tri boda zadržali vodeću poziciju. U redovima Rudara bilo je previše indisponiranih igrača, izostala je veća agresivnost, što je uz induvidulane pogreške kod primljeni goova, uzrok visokog poraza.

Velež-Rudar 4:0

Stadion Rođeni u Vrapčićima. Gledalaca oko 2000. Glavni sudija Adis Mulahasanović iz Sarajeva.Pomoćnici suci: Moamer Čaušević(Sarajevo) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Četvrti sudija Goran Paradžik iz Ljubuškog. Delegat utakmice Muhadmed Huzbašić (Fojnica). Posmatrač suđenja Muraz Lemezović iz Tuzle.
Strijelci:1:0 Valmir Berisha(8), 2:0 Nusmir Fajić(40),3:0 Nusmir Fajić(54.iz penala), 4:0 Edo Vehabović(64).
Žuti kartoni:Behram i Berisha(Velež), Čizmić, Cana i Goralija(Rudar).

VELEŽ: Adnan Bobić, Denis Biševac (od 58.Amar Alikadić), Hamza Mešanović, Denis Zvonić, Samir Zeljković (od 74.De Olivia Uria), Mehmed Ćosić, Seid Behram, Nusmir Fajić, Brandao de Souza, Valmir Berisha (od 61.Haris Ovčina), Edo Vehabović. Trener:Mustafa Kodro. Pomoćni trener:Mirsad Rahimić.
RUDAR: Alija Jamaković, Muris Filan (od 46.Belmin Čehajić), Adnan Hrelja, Adis Goralija, Fadil Čizmić (od 59.Mustafa Mušija), Omer Musić, Denis Cana, Belmin Kobilica(od 14.Sedad Subašić), Fahrudin Kovač, Mirza Kovač, Mirza Šubo. Trener:Mirnes Buza. Pomoćni trener:Bećir Mehanović.