KakanjLive | Nedjelja, 16.12.2018. godine

Velež pobjednik turnira u Župči

29.07.2018. - U finalnom susretu Velež je sa 2:0 pobijedio Rudar i po šesti put osvojio turnir

zopcaturnir
U okviru 23. Memorijalnog turnira u spomen šehidima i poginulim sportistima Župče, u finalnom susretu snage su odmjerili prvoligaši, mostarski Velež i Rudar. Velež je do pobjede došao u finišu utakmice golovima Alagića i Vehabovića i po šesti put osvojio ovaj tradicionalni turnir.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilika, jer su odbrane djelovale sigurno. Tek pred sami kraj poluvremena Rođeni su ozbiljnije zaprijetili preko Zvonića, nakon ubačaja Vehabovića, ali mladi golman Rudara Alija Jamaković odbranio udarac kapitena Veleža.
U drugom poluvrijemu oba trenera šansu pružili mlađim igračima.Prvi su zaprijetili Zeleno-crni preko kapitena Belmina Kobilice, ali je iskusni Bobić odlično odbranio i loptu izbacio u korner.

U 72. minuti Velež dolazi do vodstva. Strijelac je bio mladi Alagić je snažnim udarcem savladao golmana Bekana. Pred sami kraj utakmice Vehabović je pogodio iz slobodnog udarca i tako postavio konačnih 2:0 za Velež.

I pored poraza, trener Rudara Fadil Hodžić nije nezadovoljan jer je njegova momčad više od sat vremena pružila snažan otpor jakom timu Veleža.

-Za dva dana odigrali smo dvije izuzetno teške utakmice protiv glavnih konkurenata za prvaka, Olimpika i Veleža. Sve do primljenog gola (72.minuta,op.a.) uspješno smo parirali Veležu, ali je umor učinio svoje, kao i izmjene, što su Rođeni iskoristili i zasluženo pobijedili, istakao je trener Rudara, koji nije koristio usluge Čizmića, Fahrudina Kovača i Hrelje.

Velež-Rudar 2:0

Strijelci: 1:0 Alagić (72), 2:0 Vehabović (84)

VELEŽ: Bobić, Alikadić, Zvonić, Kuduzović, Mešanović, Vignati, Ćosić, Vehabović, Behram, Mujezinović, Ovčina. Još su igrali: Zeljković, Dario, Alagić, Puce i Kozić.Trener: Ibro Rahimić.
RUDAR: Jamaković, Rizvanović, Fočo, Musić, Goralija, Topalović, Kobilica, Mušija, M.Kovač, Čehajić, Spahić. Još su igrali: Bekan, Čiva, Gačić, Subašić, A.Kovač i Kubat. Trener: Fadil Hodžić.