KakanjLive | Subota, 19.08.2017. godine

Vedin Kulović presudio u rudarskom derbiju

20.08.2016. - Sa dva majstoraska pogotka svog najmlađeg prvotimca, Vedina Kulovića, Rudar je zasluženo porazio veoma dobru ekipu Budućnosti i na najbolji način ovjerio dvije gostujuće pobjede na startu sezone

Momčad Budućnosti, koju s klupe već petu sezonu predvodi bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Munever Rizvić, otvoreno i agresivno ušla je u dvoboj i dala do znanja da će biti težak protivnik.

Gosti su prvi zaprijetili u 8.minuti kada je Trumić sa ivice šesnaesterca uputio snažan udarac,kojeg je golman Hinović krajnjim naporom izbio u korner. I u jeku terenske premoći gostiju, domaći iz brze kontre stižu do vodstva. Belmin Kobilica je skoro s polovine terena „izbacio“ Vedina Kulovića, koji se majstorski oslobađa svog čuvara i preciznim udarcem pogađa donji lijevi ugao nemoćnog Denisa Mujkića za vodstvo od 1:0.

Bez obzira na primljeni pogodak, gosti su i dalje imali terensku inicijativu, veći posjed lopte, diktirali tempo, ali bez prilika za izjednačenje, izuzimajući šut mladog Idrizovića u 34. minuti kojeg je sa dosta napora Hinović izbacio u korner. U 38.minuti Igor Aničić izbija sam pred Mujkića, koji odbija njegov udaraca do Belmina Kobilice koji sa 16 metara pogađa okvir protivničkog gola, ali se na gol-crti našao štoper Šehić i spasio siguran pogodak. Do kraja prvog dijela, u kojem su gosti ostavili bolji utisak, prilike su imali Adnan Zulić u 41. i Muamer Vila u 43.minuti, ali do promjene rezultata nije došlo.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, ponajbolji igrač Budućnosti, veznjak Adnan Trumić s leđa faulira Zlatana Gafurovića i sudija Bajraktarević opravdano izriče drugu javnu opomeni i gosti ostaju s igračem manje. Isključenje Trumića itekako je pomoglo Beganovićevim izabranicima, koji su sve češće dolazili u gol šanse, posebno brzonogi Dino Hajdarević, koji je u 62.minuti zamijenio indisponiranog Muamera Vilu. Kreatori Rudareve igre Kobilica i Gafurović u tri navrata su proigrali Hajdarevića(63,67.i 86.), ali je izostala realizacija i Mujkić je goste spasio težeg poraza.

vedin_kulovic_1Vedin Kulović, igrač utakmice i strijelac dva gola

Što su propustili iskusni Aničić i Vila, te malerozni Hajdarević, nadoknadio je razigrani Vedin Kulović koji je u 83. minuti na asistenciju Gafurovića u trku prešao čuvara Šehića i istrčalog Mujkića i loptu plasirao u praznu mrežu za konačnih 2:0 i zasluženo ponio epitet igrača utakmice.

Pobjeda Rudara je zaslužena, ali igra nije bila na očekivanoj razini.

-Izuzetno teška utakmica, kvalitetan protivnik koji se nametnuo ofanzivnom igrom i trkom,što nam je zadavalo dosta problema.Na vrijeme smo poveli, ali to nije pomoglo da uspostavimo pas igru i gosti su i dalje diktirali tempo , djelovali razigranije, imali veći posjed lopte.Nakon crvenog kartona mi smo uspjeli stvoriti određeni pritisak, nekoliko povoljnih prilika od kojih je realizirana samo jedna nakon brze kontre i pravovremenog proigravanja Gafurovića i snalažljivosti Vedina Kulovića. Pobijedili smo jakog protivnika,osvojili tri nova boda i moramo biti zadovoljni,ali i izvući pouke iz ovog meča jer pojedini igrači nisu imali adekvatan učinak, istakao je po završetku susreta trener Rudara Elvedin Beganović.

Rudar-Budućnost 2:0

Stadion Rudara.Gledalaca 1000. Glavni sudija :Kenan Bajraktarević iz Orašja. Pomoćnici: Filip Jarić(Brčko) i Boris Bilješko(Novi Travnik).Delegat utakmice:Amir Hadžić(Velika Kladušta).Posmatrač suđenja: Pero Buhovac(Mostar).

Strijelci:1:0 Vedin Kulović((11), 2:0 Vedin Kulović(83).

Žuti kartoni:Hrustanović(539, Gafurović(54) i Hinović(81) kod Rudara, a Trumić(22), Pirić(51) i Džinić(70) kod Budućnosti.
Crveni karton: Adnan Trumić (48.minuta zbog druge javne opomene)

RUDAR: Hinović, Đuđo(od 57.Sarvan), Čizmić,Alić, Hrustanović, Topalović, Hasić(od 46.Gafurović), Kobilica, Kulović, Aničić, Vila(od 62.Hajdarević).Trener:Elvedin Beganović.
BUDUĆNOST:Mujkić,Kovačević, Trumić, Zulić, Aljukić(od 80.Čehajić), Pirić, Mahmutović, Idrizović, Džinić(od 70.Kavazović,Šehić, Smajlović(od 46.Demirović).Trener:Munever Rizvić.