KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Utakmicu Mladost-Široki obilježili navijački ispadi

04.11.2018. - Na Pecari se očekivao trijumf Širokog Brijega, ali je Mladost šokirala domaće i osvojila bod sa gostovanja. Finiš utakmice i događaji poslije obilježili su nacionalistički ispadi domaćih navijača

nk_siroki_fk_mladost_15
Na samom početku Široki je imao inicijativu, a u devetoj minuti prijetio je Jurić, međutim Velić je odbranio njegov pokušaj. Samo četiri minute kasnije Velić je ponovo bio junak svog tima. Kvesić je bio u prilici da postigne pogodak, ali je golman Mladosti magičnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Mladost se orijentisala na kontre u ovom susretu i to im se isplatilo u 27. minuti susreta. Gosti su istrčali kontra napad koji je pogotkom završio Bahrudin Atajić.
Domaći su mogli do poravnanja u 34. minuti susreta kada je Došlo dosudio kazneni udarac za Široki Brijeg, ali udarac Čabraje zaustavio je Velić. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.
Drugi dio susreta bolje je otvorila Mladost koja je u 54. minuti susreta prijetila preko Boje, ali njegov udarac otišao je pored gola domaćih.

nk_siroki_fk_mladost_25

Do 70. minute susreta nije bilo uzbuđenja, a onda je Široki Brijeg stigao do poravnanja. Franjić je nekoliko trenutaka ranije ušao u igru i odmah je matirao Velića za veliko slavlje domaćih.
U 82. minuti isti igrač je mogao donijeti potpuni preokret svom timu, ali je njegov udarac zaustavio junak Mladosti, Emil Velić. Mladost je mogla do pobjede u posljednjim minutama susreta, ali Delić nije iskoristio priliku koju je imao, pa je meč okončan rezultatom 1:1.

nk_siroki_fk_mladost_14

Meč na Pecari obilježili su navijački ispadi. Tačnije, određeni dio domaće publike, izrevoltiran lošim rezultatom po svoj tim, počeo je na nacionalnoj osnovi vrijeđati gostujuće fudbalere.To je zabilježio i delegat ove utakmice Lazar Martinović iz Čapljine, koji je u svom izvještaju napisao:

- Organizacija utakmice po propozicijama natjecanja BH Telecom Premijer lige BiH. Klub domaćin osigurao sve uvjete potrebne za odigravanje utakmice. Održan brifing na vrijeme,sa svim službama i službenim licima. Službeni predstavnici klubova,sukladno propozicijama natjecanja, dostavili popise sa jasno naznačenim igračima do 21 godine i igračima stranim državljanima. Izvršen pregled sportskih iskaznica i licenci bez primjedbi. Na terenu, za vrijeme igre, nije bilo incidenata, dok je u dijelu tribine gdje su bili domaći navijači bilo nasportskog ponašanja (pirotehnika, navijanje), više u izvješću. Doček i ispraćaj gostujuće ekipe i službenih lica fer i korektan.

nk_siroki_fk_mladost_24

Poslije utakmice se oglasio i golman gostiju Semir Bukvić, koji je putem facebook statusa iskazao svoje nezadovoljstvo tretmanom od strane publike na Pecari.