KakanjLive | Nedjelja, 17.12.2017. godine

Uspješan start u doigravanju za prvaka

12.03.2016. - U prvoj utakmici Lige 6 košarkaši Kaknja uvjerljivo savladali Spars i najavili da će igrati značajnu ulogu u doigravanju za prvaka

Nakon dvije pobjede u regularnom toku prvenstva Lige 12, košarkaši Kaknja i po treći put su slavili protiv Sparsa. Početak susreta nije obećavao tako glatku pobjedu jer su gosti prvu četvrtinu riješili u svoju korist (23:25). Iskoristili su opuštenost Pandžinih izabranika, koji su očito potcijenili podmlađeni sastav Sparsa.

Lekcija trenera Pandže u pauzi između prve dvije četvrtine imala je odraza. Igrači Kaknja serijom 12:0 stižu do deset poena razlike (35:25), koju su do odmora povećali na nedostižnih 16 poena(43:27). Podatak da su gosti preko Srđana Kočića postigli jedina dva poena u drugoj četvrtini 02,50 prije odlaska na odmor najbolje pokazuje odnos snaga na parketu i briljantnu i učinkovitu igru domaćeg tima, kojeg su predvodili najiskusniji igrači Pavle Boljkovac i Željko Palavra, koji su pogodili čak sedam trica (Boljkovac 3/3, Palavra 4/5). Pitanje pobjednika bilo je riješeno u drugoj četvrtini koja će se sigurno dugo pamtiti.

U drugom poluvremenu gosti su zahvaljujući raspoloženom Nikoli Gajiću uspjeli izbjeći katastrofu, koja je bila na pomolu. Kada je Željko Palavra u 27.minuti tricom doveo Kakanj u vodstvo od čak 19 poena (52:33), očekivao se pravi potop Sparsa. U završnici treće dionice Mičić i Gajić tricama su donekle ublažili uvjerljivu prednost i u zadnju četvrtinu otišli sa minusom od samo 11 poena(57:46).

Trojkom Boljkovca Kakanj povećava vodstvo i održava prednost, koju su sa tri uzastopne trice Glogovac, Gajić i Kočić u zadnje dvije minute sveli na 13 poena, ali je raspoloženi Željko Palavra zadnji napad realizirao svojom četvrtom trojkom i stavio šlag na tortu i digao gledatelje na noge.

S obzirom da je ekipa Sparsa u doigravanje za prvaka ušla bez tri ključna igrača:Bajramovića, Browna i Hodžića, podmlađeni sastav nije mogao pružiti jači otpor kvalitetnijoj ekipi Kaknja,koja je samo u drugoj četvrtini bljesnula punim sjajem, dok u preostale tri nije bila na razini šampiona Lige 12, što će trener Pandža morati korigirati u narednim utakmicama jer sa ovakvim pristupom sigurno se ne mogu očekivati uspjesi protiv Igokee, Swisllion Leoatara i Mladosti, koji su u doigravanje ušli s naglašenim ambicijama.

Kakanj-Spars 80:66
(23:25, 20:2,14:19,23:20)

Sportska dvorana KSC u Kaknju.Gledatelja 1000.Sudije: Ademir Zurapović(Tuzla), Ernad Karović(Zenica) i Seid Nožinović(Tuzla).Delegat/opunomoćenik:Hariz Bilić(Sarajevo).
KAKANJ: Dedić 2, Maksimović 13, Boljkovac 11, Muflizović 2, Merdanović 5, Delalić 11, Tepić, Đozić, Palavra 17, Šabić, Tomić 12, Buza 7.Trener:Josip Pandža.
SPARS: Zahiragić 2, Mičić 9, Kočić 4, Manjgafić 5, Čampara 7,Atić, Glogovac 9, Stepanović, Gegić 4,Bašić 7, Gajić 19, Pirić.Trener:Mensur Bajramović.