KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Ubjedljiv poraz Mladosti na Koševu

29.07.2018. - Ekipa Sarajeva je u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine upisala ubjedljivu pobjedu protiv dobojske Mladosti (4:0).

Sarajevo savladalo Mladost_1

Mladost je prva zaprijetila u ovom susretu. Nakon prekida u petoj minuti zaprijetio je Hreljić glavom sa pet metara, ali pored gola Pavlovića. Nakon greške golmana Velića veliku priliku je imao Handžić, ali je loše reagovao i šutirao pored gola sa samo tri metra u devetoj minuti. Isti igrač je imao novu priliku samo dvije minute kasnije. Uspio je da pobjegne kapitenu Mladosti, Isakoviću, ali je šutirao pored gola sa desetak metara. Nakon kornera u 17. minuti glavom je pokušao i Rahmanović, ali je i on bio neprecizan. U 22. minuti bordo tim dolazi do prednosti. Sa ivice šesnaesterca Resić je izveo slobodan udarac, Velić je uspio odbraniti udarac mladog fudbalera Sarajeva, a odbijenu loptu koristi Tatar koji je sa deset metara zakucao loptu u mrežu za 1:0. U 38. minuti na asistenciju Resića Tatar postiže svoj drugi gol i sa ovim rezultatom se odlazi na odmor.

Tridesetak minuta drugog dijela susreta nije donijelo pretjerano interesantan fudbal na Koševu, a onda je mladi Resić u 78. minuti postigao treći gol za bordo tim. Tempo igre nakon toga je znatno pao, a konačnih 4:0 postavio je Handžić u sudijskom vremenu za ubjedljivu pobjedu Sarajeva.

Dobojska Mladost nakon dva uvodna kola nove sezone nije postigla gol, a u trećem kolu pred domaćom publikom ekipa Nermina Šabića će ugostiti Tuzla City.