KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

U Mostaru bez pobjednika-trijumf Rudara u Visokom

03.09.2018. - Meč u Vrapčićima, koji je proglašen šlagerom sezone, između Veleža i Olimpika zavrešen podjelom bodova. U komšijskom derbiju u Visokom Zeleno-crni ponovo slavili.Orašje zabilježilo drugu gostujuću pobjedu i za vodećim tandemom zaostaje samo jedan bod

001 (4)Ekipa Rudara koja je počela utakmicu u Visokom

Četvrto kolo Prve lige Federacije BiH donijelo je skromnih 16 golova, dva po susretu, dok je podijeljeno 35 javnih opomena i jedan crveni karton. Utakmice ovog kola posmatralo je 7.050 gledatelja, najviše u Vrapčićima(4.000) i Bihaću (1.600),a najmanje u Jajcu (100) i Čapljini(50).

Novi trijumf Rudara u Visokom
Komšijski derbi između starih rivala, Bosne i Rudara, nije bio ni sjena nekadašnjih dvoboja, kako po posjeti tako i kvaliteti igre. Podmlađena ekipa Bosne, koja je ljetos ostala bez kompletne prve postave, nije bila dorastao protivnik boljoj i kvalitetnij momčadi Rudara. Iako su Visočani prvi došli u vodstvom golom kapitena i najstarijeg igrača, dvadesetčetverogodišnjeg Alije Ćulova (48.minuta), Zeleno-crni su kroz pet minuta preko Adnana Hrelje stigli do izjednačenja i najavili puni preokret. Gol odluke postigao je iskusni Bajro Spahić u 71.minuti na asistenciju Fahrudina Kovača,a začetnik ove školski izvedene akcije bio je kapiten Belmin Kobilica, koji je bljesnuo punim sjajem tek ulaskom „rezervista“ Čive , Hrelja i Spahića, koji su, mora se istaći, unijeli preokret u igri Hodžićevog sastava, koji je propustio priliku da ostvari ubjedljiviju pobjedu.

001 (1)

Velež i Olimpik odigrali bez golova
Dvoboj dva glavna aspiranta za naslov prvaka, koji je odigran u sjajnoj atmosferi pred više od četiri hiljade gledatelja, nije opravdao očekivanja. Završen je najnepopularnijim rezultatom , bez golova(0:0), čime više mogu biti zadovoljni gosti. Velež je bio bolji u prvom dijelu igre, imao tri zicera, ali Behram, Fajić i Cvijanović nisu uspjeli savladati iskusnog Dejana Bandovića. U nastavku su gosti imali veći posjed lopte, uspjeli se nametnuti pas igrom i Rođeni su teško dolazili u prilike da ugroze sigurnog Bandovića.Štoperi Elvis Sadiković i Dejan Uzelac potpuno su „uštopali“ napadački dvojac Veleža;Brandao de Souza –Nusmir Fajić i susret je završen bez pogodaka i pobjednika. Sjajna atmosfera u gledalištu i odlično suđenje Elvisa Mujića iz Banovića obilježili su ovaj meč u kojem su izrečene dvije javne opomene domaćim i tri gostujućim igračima.

001 (2)Utakmicu u Mostaru posmatralo četiri hiljade gledalaca

Orašje iznenadilo i Bratstvo
Nakon trijumfa na prvom gostovanju u Jajcu, „Labudovi“ su identičnim rezultatom slavili i u Gračanici i potvrdili da su jedna od najneugodniji ekipa i najnepoželjniji gost. Sve je riješeno u prvih 45.minuta, kada su postignuta tri gola. Gosti su već u 8.minuti preko Marijana Matoševića zatresli mrežu Divkovića, izjednačio je Goraždanin u redovima Bratstva, korpulentni Samir Čakar u 25.a pobjedu gostima osigurao vezista Kenan Lugavić u 41.minuti.

Zvijezda na krilima Jaćimovića do nove pobjede
Nogometaši Zvijezde opravdali su ulogu favorita u meču protiv uzdrmanih Goraždana, koji još na svom kontu nemaju bodova. Sa dva pogotka Ognjena Jaćimovića(8. i 66.minuta), ljetošnjeg pojačanja iz Rudar Prijedora, izabranici srbijanskog stručnjaka Mile Lazarevića, stigli su do treće pobjede i diobe prvog mjesta s Veležom, što je malo tko očekivao s obzirom na ljetošnja događanja i veliki egzodus prvotimaca Zvijezde .

TOŠK pošteno namučio favorizirane Bišćane
Nakon domaćeg poraza od Veleža, Bišćani su popravni imali protiv pojačane ekipe iz Tešnja.Uspjeli su izabranici trenera Vlade Jagodića doći do nova tri boda, ali su se pošteno namučili dok su slomili otpor Tešnjaka, koji su od 33.minute igrali s igračem manje jer je Darko Obradović zbog druge javne opomene (16. i 33. minuta, op.a) isključio mladog Sadika Škrijelja. Golom Miloša Galina iz 32.minute Bišćani su imali minimalnu prednost i strepili za konačan ishod sve do 86.minute kada je Sinan Samardžić postavio konačan rezultat.

Čapljinci ostvarili prvu pobjedu
Dva domaća poraza (Velež i Jedinstvo) i debakl u Tešnju, stavio je imperativ pred igrače Čapljine, koji su lakše nego što su očekivali savladali Slaven i stigli do prve pobjede.Domaći su u fazi otvaranja utakmice stigli u vodstvo golom mladog Ahmeda Hasinovića(13.), ali to nije obeshrabrilo goste iz Živinica, koji su u 56.minuti stigli do izjednačenja golom Muhameda Šemića. Ipak, uporni Čapljinci uspijevaju preko Eldina Mustafića(67.) i Ivana Buvača(77.) postići još dva gola i osvojiti tri boda. Interesantno je istaći da sudija Mirza Kazlagić nije opomenuo nijednog gostujućeg igrača, dok je u svoju bilježnicu upisao dvojicu igrača domaćeg tima.Utakmicu je posmatralo svega 50 gledatelja, što najbolje ilustrira stanje u čapljinskom prvoligašu.

001 (3)

U Visokom Doktor Tursum saigračima i navijačima

Metalleghe BSI još bez pobjede na zelenom terenu
Nakon domaćeg poraza od Orašja(1:2), „Kraljevi“ iz Jajca nisu iskoristili prednost domaćeg terena ni protiv drugog gosta – čvrste ekipe Igmana i dalje su ostali bez pobjede na zelenom terenu. Da nisu do tri boda protiv Rudara došli za zelenim stolom, Jajčani bi bili uz fenjeraša iz Goražda i sigurno bi Travnički stručnjak Nedžad Selimović bio pod lupom (pre)ambicioznog vodstva kluba. Sudija Kenan Bajraktarević iz Orašja ispunio je normu pokazanih žutih kartona(tri domaćim i četiri gostujućim igračima), dok su potpuno zatajili gledatelji jer ih je na oronulim tribinama stadiona „Mračaj“ bilo samo stotinu (100)!

Remi Novog Travnika i Viteza
Kantonalni derbi u Novom Travniku između povratnika u prvoligaško društvo bio je pun naboja kako na terenu tako i u gledalištu.Susret je završen bez pobjednika, čime su više zadovoljni gosti koji su izjednačujući pogodak postigli samo dvije minute prije kraja.Strijelac je bio rezervista Edin Kesić(88.), koji je u igru ušao u 84.minuti i već prvim dodirom loptu smjestio iza leđa Emira Ćutahije, koji snosi krivicu za primljeni pogodak. Novotravničani su od gotovine napravili veresiju.U 44.minuti prinova iz Čitluka, dvadesetjednogodišnji Ivan Sulić , postigao je svoj prvi pogodak u dresu Novog Travnika,a priliku da udvostruči vodstvo propustio je Senid Hodžić u 51.minuti.Njegov udarac iz penala odbranio je Splićanin Antoni Kragić i njemu pripadaju najveće zasluge što su Vitežani po treći put remizirali u prva četiri kola. Na ovoj utakmici pokazano je najviše kartona.Sudija Mahir Mehmedičević iz Gradačca javne opomene izrekao je osam puta(po četiri na obe strane),a na intervenciju pomoćnika Azema Karića iz Zenice u drugoj minuti sudačke nadoknade s klupe za rezervne igrače udaljio je ljekara Novog Travnika Marka dr.Androševića zbog pogrdnih riječi upućenih sucima ove utakmice.