KakanjLive | Utorak, 19.11.2019. godine

Tuzla City bolja od Mladosti

02.11.2019. - Golom Ajdina Nukića iz 26.minute Tuzlaci porazili borbenu ekipu Mladosti koja je pružila žilav otpor Baljićevom sastavu

Fotografije: Miroslav PETROVIĆ
Nakon dva uzastopna poraza (Radnik i Borac.op.a.), izabranici novog trenera Elvira Baljića bili su pod imerativom pobjede. To se osjetilo i na igri u prvih dvadesetak minuta, u kojem su samo u 4.minuti preko Saida Husejnovića ozbiljnije zaprijetili golmanu Veliću. Istina, domaći su imali posjed i inicijativu, ali bez pravih prilika. Od polovine prvog dijela Tuzlaci počinju ozbiljnije prijetiti i stvarati neprilike odbrani gostiju. Njihova ofanziva se isplatila u 26.minuti kada je Vojo Ubiparip poslao jednu dubinsku loptu, odbrana Mladosti loše reaguje i brzonogi Ajdin Nukić kažnjava pogotkom za 1:0.

Domaći su u drugom poluvremenu „umrtvili“ igru, čuvajući stečenu prednost u čemu su i uspjeli. Imali su Ubiparip i rezervista Beganović dvije prilike, ali ostalo je promjene rezultata. U 85.minuti Mladost umalo nije izjednačila.Dva puta su šutirali na gol Fejzića,koji se nije dao iznenaditi i bodovi su zasluženo pripali ne baš uvjerljivim Tuzlacima.

Tuzla City – Mladost 1:0

Gradski Stadion „Tušanj“ u Tuzli.Gledalaca 1500. Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Pomoćnici: Amer Macić i Marko Perić(oba Mostar). Četvrti sudija: Frano Jelić(Široki Brijeg). Posmatrač suđenja:Salem Prolić(Sarajevo). Delegat utakmice: Željko Grbić Banja Luka).
Strijelci:1:0 Ajdin Nukić(26).
Žuti kartoni:Crnkić(Tuzla City).