KakanjLive | Nedjelja, 05.04.2020. godine

Trijumf odbojkaša Kaknja u Sarajevu

08.12.2019. - U okviru 12.kola Premijer lige BiH, odbojkaši Kaknja porazili sarajevske Studente rezultatom 3:1 i sa nova tri osvojena boda ostali na diobi drugog i trećeg mjesta sa ekipom Domaljevca,koja je prva uzela skalp vodećem Jedinstvu

dvadana
Podatak da je utakmica trajala 101 minutu kazuje da Aganovićevi izabranici nisu imali tako lagan zadatak u dvoboju sa sarajevskim Studentima. Domaći su bolje otvorili ovaj meč i prvi set riješili u svoju korist (25:21) i pokazali da se neće tako lako predati i da nisu bez ambicija. Igrači Kaknja su uzvratili punom mjerom i u drugom setu domaćima prepustili samo 11 poena(11:25).I trećem setu je Švabina četa djelovala sigurno i bez većih teškoća riješila u svoju korist(19:25). I dok su drugi i treći set dobili bez teškoća, u četvrtom su se pošteno namučili.Više od pola sata (32.minute,op.a,) vodila se borba za svaki set i na kraju su odbojkaši Kaknja slavili na poen razliku (26:28) i utakmicu učinili zanimljivijom.

S nova tri boda ostali su na diobi drugog i trećeg mjesta sa ekipom Domaljevca, koja je prva uzela skalp vodećem Jedinstvu.Upravo u narednom kolu u Kakanj stiže Domaljevac koji je u prvom susretu prvog dijela sezone porazio ekipu Kaknja rezultatom 3:0.
Pobjeda protiv solidne ekipe Bosne vratila je potrebno samopouzdanje igračima Kaknja koje će im dobro doći uoči prvog meča protiv Budve u CEV Kupu (utorak 10.decembra u Kaknju,op.a.)

Rezultati 12.kola
Bosna-Kakanj 78 1:3, Modriča-Radnik 3:0, Tempo-Maglić 0:3, Domaljevac-MOK Jedinstvo 3:1.Slobna e bila ekipa banjalučkog Borca.

TABELA: 1.Jedinstvo 30, 2.Kakanj 22, 3.Domaljevac 22, 4.Maglić 16, 5.Modriča 15, 6.Bosna 15, 7.Borac 15, 8.Radnik 7, 9.Tempo 2 boda.

PAROVI 13.KOLA
Kakanj 78-Domaljevac, Bosna-Modriča, Jedinstvo-Borac, Maglić-Radik.Slobodna ekipa Tempa.

Bosna (Sarajevo)- OK“Kakanj 78“ 1:3

Dvorana „Ramiz Salčin“ u Sarajevu. Gledalaca 150. Sudije: Nikola Kozić(Ljubinje) i Milena Čančar(Pale). Delegat: Nebojša Karadeglija(Ljubinje). Prvenstvena utakmica 12.kola Premijer lige BiH. Bosna-„OK Kakanj 78“ 1:3, po setovima; 25:21, 11:25, 19:25, 26:28.

BOSNA: Adnan Hurtić, Almedin Memović, Muhamed Kadrić, Amar Fatić, Kenan Merdanović, Emir Makaš, Irhad Merdanović, Denis Dautović, Sanjin Bezdrob, Harun Čorbo, Mirza Hajdarević, Admir Musić. Trener: Kenan Gluhić.

OKI „KAKANJ 78“: Džemil Jelašković, Ramiz Begić, Faris Čobo, Edin Mehić, Muris Krivokapa, Danilo Ružić,Armin Šljivo, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić i Armin Vehab. Trener: Almir Aganović.