KakanjLive | Ponedjeljak, 23.10.2017. godine

Trijumf košarkaša Kaknja u Hadžićima

09.12.2015. - U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva,na gostovanju u Hadžićima, košarkaši Kaknja opravdali ulogu favorita i savladali ekipu Bošnjaka sa 13 poena razlike (63:76) Haris Delalić, stopostotni učinak šuta za dva poena 10/10

delalic_hadziciOdlična partija Harisa Delalića na parketu u Hadžićima

Košarkaši svoje natjecanje u Ligi 12 nastavljaju ubrzanim ritmom. Večeras su na rasporedu bili susreti 11. kola kojima će biti označen kraj polusezone. Već za vikend nastavlja se prvenstvo 12. kolom u kojem naši košarkaši igraju u Mostaru protiv Zrinjskog.

Nakon briljatne igre i pobjede protiv vodeće ekipe Sparsa, košarkaši Kaknja opravdali su ulogu favorita i bez teškoća savladali debitanta u ligi, ekipu Bošnjaka.
Da će naši košarkaši igrati značajnu ulogu u ovom meču moglo se naslutiti već nakon 4.minute kada su stekli prednost od 6 poena razlike. Prvu dionicu završili su sa plus 4 poena(17:21) zahvaljujući prije svega raspoloženom Harisu Delaliću koji je postigao 10 poena.U drugoj četvrtini izabranici trenera Pandže startovali su drugog trojkom Ermina Dedića i u 14.minuti imali prednost od sedam poena (24:31). U 13.minuti domaći su se primakli na poen razlike (32:33) ,ali su naši košarkaši sa pet poena Željka Palavre u zadnjim trenucima stekli prednost od 10 poena (34:44) i u nastavak igre ušli bez opterećenja.

Interesantno je istaći da u prvom poluvremenu Maksimović i Tomić nisu postigli ni jedan poen,a na odmor su otišli sa po tri lične greške.
Igrači Bošnjaka dobili su treću četvrtinu (14:13), ali je to bilo sve što su učinili na ovoj utakmici jer su izabranici trenera Josipa Pandže u posljednjoj dionici igrali zrelo,koncetrirano i znalački kontrolirali igru i rezultat,koji je u 33. minuti trećom trojkom Dedić povećao na plus 12 (52:64).U posljednjoj minuti svoje prve poene ubacio je Obrad Tomić, a 00,12 sekundi prije kraja ubacio i dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat (63:76).

U veoma raspoloženoj i razigranoj ekipi Kaknja najbolji je bio Haris Delalić sa 21. Poenom, zatim sve bolji i učinkovitiji Errmin Dedić(15) i Željko Palavra(14) i Eldar Merdanović(12) koji su postigli dvocifreni broj poena.

-Baš smo dobro odigrali ovu utakmicu, posebno u odbrani. Imali smo dosta raspoloženih igrača u napadu, koji su laganim poenima držali prednost koju smo stekli već u prvim minutama igre. Bošnjak je dosad imao nekoliko dobrih igara, ali nam nije mogao pružiti snažniji otpor jer smo imali dosta skokova u drugom poluvremenu. Odigrali smo iznad naših mogućnosti i polusezonu završili maestralno sa 8 pobjeda i tri poraza, što je uspjeh koji doista nisam očekivao od ove mlade ekipe s kojom ćemo bez pojačanja nastaviti prvenstvenu sezonu, istakao je trener košarkaša Kaknja Josip Pandža, koji je posebno oduševljen bodrenjem stotinjak navijača iz Kaknja, među kojima 50-tak bučnih „Firmovaca“.

Bošnjak-Kakanj 63:76
(17:21,17:23,14:13,15:19)

Sportska dvorana u Hadžićima.Gledalaca 300. Suci: Filip Lovrić, Hrvoje Čavar i Mario Karačić (sva trojica iz Širokog Brijega).Delegat:Haris Bilić iz Sarajeva.
BOŠNJAK: Petković, Dželmo 13, Hrgić, Ćurevac 19, Dovandžić 11, Kustura, Smajlović, Kadić 7, Isić, Rešidović 4, Demić 3, Tunović 6.Trener:Rešidović.
KAKANJ: Dedić 15, Maksimović, Boljkovac 4, Muflizović 2, Merdanović 12, Delalić 21, Plasto, Đozić, Palavra 14, Šabić, Tomić 4, Buza 4.Trener:Josip Pandža.