KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Treći uzastopni poraz Mladosti

29.10.2016. - Nakon dva domaća poraza, nogometaši Mladosti poraženi su i na travničkoj Pirotu od ekipe Metallegea, kojoj je to bila prva „domaća“ pobjeda

metalegemladost

Jajčani su bolje otvorili utakmicu i već u prvih dvadesetak minuta postigla dva pogotka,š to se na kraju ispostavilo dovoljno za prvu „domaću“ pobjedu.

Već u prvom napadu Metalleghe stiže do vodstva. Sulejman Smajić je ubacio loptu pred gol gostiju, a Toni Pezo glavom pogađa za 1:0. Bio je to šok za goste koji nisu ni došli sebi, a već je bilo 2:0. Igrala se 18. minuta kada Nebojša Popović pada u protivničkom šesnaestercu, a sudija Antoni Bandić iz Gruda pokazuje na bijelu tačku. Uslijedili su žestoki protesti gostiju nakon kojih je sudija Bandić isključio kapitena Aladina Isakovića.

Sulejman Smajić je bio siguran egzekutor sa „kreča“ i udvostručio vodstvo.

Mladost je u narednih desetak minuta imala dvije zrele prilike koje nisu iskoristili Mićo Kuzmanović (22) i Goran Brkić (33), čiji je udarac golman Fejzić odbranio. Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije mijenjao, premda je Mladost ozbiljno prijetila i imala veći posjed lopte.

Odmah na početku drugog poluvrijemena Emir Zeba zbog simuliranja dobiva drugi žuti karton i oba tima su do kraja utakmice igrala s deset igrača. Gosti su tada krenuli mnogo otvorenije, tražili pogodak koji bi donio neizvjesnost u ovaj meč, ali prave prilike nije bilo.

U 79. minuti slobodan udarac za Mladost, Brkić sjajno šutira ali Fejzić još bolje brani. Ostalo je 2:0 za Jajčane, kojima je ovo bila prva pobjeda na travničkoj Pirtoti, gdje igraju domaće utakmice, dok su gosti upisali treći uzastopni poraz i produžili rezultatsku krizu.

Metalleghe BSI – Mladost 2:0
Stadion „Pirota“ u Travniku. Gledalaca 300.Sudija;Antoni Bandić(Grude). Pomoćnici:Davor Beljo (Mostar) i Haris Baković (Sarajevo). Četvrti sudija: Edin Jakupović(Bihać). Delegat;Rodoljub Oljača(Gradiška). Posmatrač:Izet Čejvanović(Tuzla).

Strijelci: 1:0 Pezo(2), 2:0 Smajić (18 iz penala)

Crveni kartoni: Zeba (Metalleghe 47.-druga javna opomena) i Isaković (Mladost 18.minuta). Od 46. minute isključen je i trener Mladosti, Husref Musemić.

METALLEGHE BSI: Fejzić, Smajić, Karađuz, Zeba, Helvida, Pezo, Selimović, Dujaković, Rašić, Radulović, Popović. Trener:Nermin Bašić.

MLADOST(DK); Hadžić, Galić, Karahmet, Isaković, Laštro, Gačan, Brkić, Ramović(Husić), Aladin Šišić (Asanović), Rizvanović (Maksimović), Kuzmanović. Trener: Husref Musemić.