KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Treća uzastopna pobjeda Rudara

27.10.2018. - Golovima Belmina Kobilice, Fahrudina Kovača i Mustafe Mušije Zeleno-crni uvjerljivo savladali Konjičane i zadržali priključak za vodećom četvrtkom

Susret između Rudara i Igmana, kao i sve ostale utakmice 12.kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, počeo je minutom šutnje u znak odavanja počasti poginulim policajcima Adisu Šehoviću i Davoru Vujinoviću.

Da uvjerljive pobjede Zeleno-crnih protiv Orašja(3:1) i Viteza(4:0) nisu plod slučajnosti, uvjerili smo se u meču s visokopoziciooniranom ekipom Igmana,koju su izabranici trenera Hodžića nadigrali u svim elementima nogometne igre i ostvarili još jednu visoku pobjedu. Igrači Rudara su od samog početka preuzeli inicijativu i već u previh 15-tak minuta imali dvije zrele prilike,Mirza Kovač u 5. i Sedad Subašić u 16.minuti, čije je udarce odbranio golman Pajazeti. U 30.minuti Hrelja je izašao sam pred golmana gostiju ,ali je promašio zicer. Već u sljedećem napadu Rudar stiže do vodstva. Kapiten Kobilica presjekao je napad gostiju, i s koro scentra sjurio se prema golu Pajazetija i prisebnim udarcem u loptu plasirao u desni donji ugao za 1:0.
I na otvaranju drugog poluvremenu igrači Rudara su imali dvije povoljne prilike.Prvo je u 50.minuti Hrelja iz povoljne pozicije šutirao preko gola, a u u 55.minuti mladi Sedad Subašić snažnim udarcem nakon povratne lopte F.Kovača prisilio Pajazetija da krajnjim naporom loptu izbaci u korner.U 64.minuti odbrambeni igrači Igmana kardinalno griješe, Fahrudin Kovač oduzima loptu golmanu Pajazetiju koji ga na nedpropisan način obara i sudija Živković opravdano svira kazneni udarac, kojeg je snažnim šutom realizirao Fahrudin Kovač za 2:0.Mogli su domaći doći do još uvjerljivijeg vodstva, ali je Pajazeti u 77.minuti odbranio udarac Subašića, dok je šut Amela Nerimarlije u 79.minuti zauistavila stativa. Jedinu pravu priliku Konjičani su imali u 80.minuti kada je rezervista Tarik Košpo u dva navrata šutirao, ali je Alija Jamakovioć fenomenalnim odbranama spasio svoj gol. Kazna stiže u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je mladi Mustafa Mušija na asistenciju snažnim udarcem pogodio lijeve rašlje Pajazetijevog gola i postavio konačan rezultat.

Evo šta su na kraju utakmice rekli treneri Hodžić i Jusufbegović.

-Bili smo oslabljeni bez golmana Vasilija Kolaka, Rodriga,Rastodera i Kašića i to se osjetilo na našoj igri.Šansu sam pružio nekim mlađaim igračima da se uvjerim u njihove mogućnosti,ali nisu opravdali moja očekivanja. Rudar je bio znatno bolji i zasluženo pobijedio, riječi su kormilara Igmana Nedima Jusufbegovića.

-Bila je ovo naša rutinska pobjeda. Igrači su ozbiljno shvatili utakmicu, odigralio odgovorno,a kvalitet je svakako na našoj strani i pobjeda nije dolazila u pitanje. Bilo je dosta šansi, postigli smo tri gola i ja sam više nego zadovoljan, istakao je trener Rudara Fadil Hodžić.

Rudar - Igman 3:0

Stadion Rudara. Gledalaca 300. Glavni sudija Ilija Živković iz Orašja. Pomoćnici; Boris Bilješko(Novi Travnik) i Edin Redžović (Sarajevo). Četvrti sudija Mahir Mehmedičević iz Gradačca. Posmtarač suđenja Salem Kundo iz Goražda. Delegat utakmice Ekrem Ibreljić iz Fojnice..
Strijelci:1:0 Belmin Kobilica(31.), 2:0 Fahrudin Kovač(64.iz penala), 3:0 Mustafa Mušija )90+1).
Žuti kartoni:Denis Žerić(Igman).

RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić, Dženan Smaka, Adnan Hrelja, Adis Goralija, Omer Musić (od 66.Fadil Čizmić), Armin Topalović (od 72.Mustafa Mušija)., Sedad Subašić, Belmin Kobilica, Mirza Kovač(od 77.Amel Neimarlija), Fahrudin Kovač . Trener: Fadil Hodžić.
IGMAN: Mehmed Pajaziti, Andrej Đurić (od 40.Ajdin Sultanić), Marko Savinović, Dino Razić, , Nedim Oglečevac (od 55.Tarik Košpo), Milorad Albijanić, Benjamin Lukomirak, Denis Žerić (od 80.Muhamed Jusufbegović), Boris Aljetić, Maid Graho, Amer Halilović.Trener:Nedim Jusufbegović.