KakanjLive | Ponedjeljak, 21.05.2018. godine

Treća pobjeda u Ligi za prvaka

04.04.2018. - Košarkaši Kaknja zabilježili treću pobjedu, od četiri odigrane utakmice. Ovoga puta u kakanjskoj dvorani poraženn je Široki rezultatom 80:71

Domaći tim je napravio razliku od 15 poena u prvom poluvremenu (49:34) i do kraja utakmice uspio održati prednost. Široki je u drugom poluvremenu uspio prići na razliku koja im je budila nadu u preokret međutim u tome nisu uspjeli. Ponovo je sigurna ruka Adija Zahiragića, u odlučujućim trenucima pogodila tricu, i četiri slobodna bacanja za mirnu završnicu. Kod Kaknja večeras se istakao Ermin Dedić, koji je u svojoj rođendanskoj večeri bio odlično raspoložen i uspio postići 17 poena.
Bila je ovo pomalo čudna utakmica sa dosta dosuđenih ličnih greški. Pri tome, može se reći da je postojao ujednačeni sudijski kriterij. Ako se ponakad činilo da neke „faule“ na jednoj strani nije trebalo svirati, veoma brzo isti ili sličan kontakt, sviran je i na drugoj strani. Pri tome Širokobriježani su bili malo grublji i ubilježili više ličnih grešaka.
Publika je ponovo bila posebna priča. Kada je bilo najpotrebnije, dvoranom se gromoglasno orilo: „Kakanj, Kakanj...“

KK Kakanj – HKK Široki Brijeg 80:71
(25:22, 24:12,15:19, 16:18)

Utakmica četvrtog kola lige za prvaka BiH. Dvorana u Kaknju. Gledalaca 700. Sudije: Nermin Nikšić, Mirza Palo i Hasan Bajgorić, dok je delegat susreta Mirza Hatibović.

KK Kakanj: Ermin Dedić 19, Darko Talić, Ernes Mešinović, Aldin Muflizović 2, Eldar Merdanović 6, Adi Zahiragić 7, Zlatan Tepić, Nikola Gaćeša 11, Željko Palavra 8, Adam Mirković 11, Milivoje Božović 14, Nermin Buza 4. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić , Mirnes Ganić i Mirza Demir.

HKK Široki Brijeg: Ivan Karačić 13, Mateo Drežnjak 5, Taljon Jamarvious Cromer 8, Martin Junaković 17, Elijah Macon 4, Dario Drežnjak 7, Josip Batinić, Mate Šušak, Markus Lončar 2. Trener: Damir Vujanović. Asistenti: Mirko Lugonja i Ante Lončar.