KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Treća pobjeda Igokee za petu titulu

11.05.2016. - Serijom od 13:0 u posljednje dvije minute košarkaši Igokee došli su do treće pobjede u četvrtoj utakmici doigravanja i osvojili petu titulu prvaka Bosne i Hercegovine

U sjajnoj atmosferi, pred prepunim gledalištem, izabranici trenera Dragana Bajića na kraju su zasluženo slavili i pobrali apaluze objektivne kakanjske publike.

U prve dvije četvrtine gosti su za nijansu bili bolji i na odmor otišli sa pet poena razlike (28:33). Upravo u ovom dijelu igre domaći su propustili dosta otvorenih šuteva i nećemo pogriješiti ako kažemo da su mogli i trebali imati značajnu prednost. Tricom Željka Palavre u 18. minuti Kakanj je prvi put izjednačio rezultat, ali su gosti uspjeli održati prednost i na odmor otići s minimalnom razlikom.

Tek u trećoj četvrtini igrači Kaknja dolaze do punog izražaja i preokreta. Serijom od 7:0 po prvi put stižu do vodstva (42:41) i u zadnju dionicu ulaze sa dva poena prednosti.

Igokea bolje otvara posljednju četvrtinu i preko razigranih Draška Albijanića i Vuka Radivojevića ulazi u seriju od 5:0 i primorava Pandžu na tajmaut. Tricom Palavre Kakanj stiže na samo dva poena zaostatka (49:51). Ponovo na scenu stupaju nezadrživi Albijanić i Radivojević i gosti preuzimaju dominaciju i polako se odvajaju. Dedić i Palavra uspijevaju smanjiti prednost gostiju koja je tri minute prije kraja iznosila samo tri poena (54:57). Uslijedila je prava kanonada Igosa koji najvećom serijom na utakmici od 13:0 stižu do uvjerljive pobjede (54:70). Zaista, neshvatljiv pad igrača Kaknja koji u posljednje tri minute nisu postigli niti jedan koš ! Očito, umor i pad koncetracije učinio je svoje, što su iskusniji i zašto ne reći kvalitetniji igrači Igokee to znalački iskoristi.

Bila je ovo treća pobjeda u četiri utakmice doigravanja, koja je gostima iz Aleksandrovca donijela petu titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Objektivna kakanjska publika frenetičnim aplauzom nagradila je igrače Igokee na osvajanju titule, kao i košarkaše Kaknja koji su osvajanjem drugog mjesta postigli svoj historijski uspjeh.

Plaketu i srebrene medalje igračima Kaknja uručio je generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH Dubravko Barbarić, a pobjednički pehar i zlatne medalje košarkašima Igokee predao je Aleksandar Fulurija, predsjednik Upravnog odbora KS BiH.

KAKANJ – IGOKEA 54:70
(13:15,15:16,18:13,8:26)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 1200. Suci: Petar Obradović (Čapljina), Ademir Zurapović (Tuzla) i Bojan Jovanić (Banja Luka). Delegat: Jadran Lasetović(Tuzla).

KAKANJ: Dedić 2 , Maksimović 6, Boljkovac 3, Muflizović 1, Merdanović 5, Delalić 6, Mašić, Đozić, Palavra 12 , Šabić , Tomić 8, Buza 11. Trener:Josip Pandža.
IGOKEA: Katnić, Pašajlić 10, Krstić 3, Kesar, Komatina 1, Čakarević 5, Milošević 5, Albijanić 23 , Šibalić 3, Radivojević 20, Lulić, Talić. Trener: Dragan Bajić.