KakanjLive | Subota, 24.06.2017. godine

Trebinje ostalo kobno za košarkaše Kaknja

16.03.2016. - U drugom kolu doigravanja za prvaka BiH, košarkaši Kaknja u Trebinju pretrpjeli poraz od 20 poena razlike

josip_utakmica

Da je Swisllion Leotar najnezgodniji protivnik našim košarkašima pokazao je i večerašnji meč u kojem su izabranici Dragoljuba Vidačića slavili ubjedljiviju pobjedu od jesenjeg prvenstvenog susreta u okviru Lige 12, kada je rezultat bio 78:61. Početak je nagovijestio uvjerljiv poraz jer su domaći poveli sa 10:2. Kada je sa tri uzastopne trice Željko Palavra uspio smanjiti rezultat na 15:13, očekivalo se da će naši košarkaši uspjeti pružiti jači otpor i izvući povoljniji rezultat.Međutim, domaći su do kraja prve četvrtine osigurali prednost od deset poena (26:16), koju su u drugoj dionici povećali za dodatnih šest i na odmor otišli s plus 16 poena i najavili uvjerljivu pobjedu.

Osim raspoloženog Željka Palavre, koji je pogodio čak sedam trica od 13 pokušaja, svi ostali igrači Kaknja su potpuno podbacili. U trećoj četvrtini, koju je Kakanj riješio u svoju korist (15:16), Palavri se pridružio Merdanović, koji je ostvario dvocifren broj poena. Svi ostali su podbacili. Podatak da Dedić i Maksimović nisu dali ni jedan poen, te da su Buza i Tomić, tek u trećoj, odnosno četvrtoj dionici postigli prve poene, najbolje pokazuje neučinkovitost Pandžinih izabranika u Trebinju.

Dobra igra odbrane domaćih igrača i vrlo malo koševa iz reketa, glavni razlog je i malog broja poena i velike razlike u konačnom ishodu, od nevjerovatnih -20 poena! Od 28 pokušaja za dva poena košarkaši Kaknja su ubacili samo devet puta. Zanimljivo je i da su Pandžini puleni ubacili 11 trica, a igrači Leotara 10. Međutim Kakanjci su to učinili poslije 30 pokušaja, a domaća ekipa poslije 24 pokušaja. Visoka odbrana Leotara, odlično je blokirala pokušaje naše centarske dvojke Tomić-Buza. Tomić je tek u zadnjoj četvrtini ubacio svoje prve poene,i to iz šestog pokušaja. Prvih pet u prvom dijelu utakmice nisu završili u mrežici, dok je Buza uspio realizovati jednu tricu od dva pokušaja, uz dva promašaja za dva poena.

I dok su kod Kaknja raspoloženi bili samo Palavra, koji je sa 21. poenom, sedam skokova i jednom asistencijom bio prvo ime susreta, te donekle Merdanović (11) i Boljkovac (8), kod Swisllion Leotara čak pet igrača imali su dvocifreni broj poena: Šakotić (13), Aleksić, Pelkić i Rikalo po 11, te Radenković 10.

- Rezultat je sasvim realan. Loše smo djelovali u odbrambenom skoku i šutu za dva poena. U trenucima dobre igre u prvom poluvremenu Leotar je pogodio teške šuteve i odvojio se i mi to nažalost nismo uspjeli stići. Pokušavali smo u drugom poluvremenu smanjiti razliku, međutim i to nam nije pošlo za rukom. U ritmu srijeda - subota - srijeda moramo imati kratko pamćenje, što prije se resetirati, zaboraviti Leotar i okrenuti se Igokei i pokazati pred našom publikom da vrijedimo, izjavio je za naš portal po završetku utakmice u Trebinju trener košarkaša Kaknja Josip Pandža.

Swisllion Leotar-Kakanj 79:59
(26:16,17:11,15:16,21:16)

Sportska dvorana u Policama.Gledalaca 600.Sudije: Petar Obradović(Čapljina), Hrvoje Čavar(Široki Brijeg) i Danijel Vlaho (Mostar). Delegat:Zoran Marijanović (Čitluk).
SWISLLION LEOTAR: Komnenović, Lužaić 3, Aleksić 11, Pelkić 11, Mijović, Milanović 6, Rikalo 11, Đurasović 8, Radenković 10, Ignjatić, Ninković 6, Šakotić 13.Trener: Dragoljub Vidačić.
KAKANJ: Dedić, Maksimović, Boljkovac 8, Muflizović 7, Merdanović 11, Dellaić 6, Đozić, Palavra 21, Šabić, Tomić 3, Buza 3.Trener: Josip Pandža.