KakanjLive | Utorak, 25.09.2018. godine

Travnik slavio u Kaknju

31.03.2018. - Fudbaleri kakanjskog Rudara još jednom su razočarali domaću publiku. U 19. kolu Prve lige Federacije BiH izabranici Fadila Hodžića su poraženi od Travnika rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu postigao je rezervista Marinko Rastoka u 57. minuti susreta.

Ekipa Rudara imala je terensku inicijativu, nizala prilike, ali nisu uspjeli matirati golmana Vasilija Kolaka na golu Travnika. Na drugoj strani gosti iz Travnika su iz jedinog šuta u okvir gola Aleksandra Jovanovića pogodili i na kraju upisali vrijednu pobjedu.

Prvo poluvrijeme na stadionu Pod Vardom nije ponudilo pretjerano lijepu igru. Prvi prijete igrači Rudara preko Čaluka koji šutira glavom sa desetak metara, ali preko gola. Sa ivice šesnaesterca pokušao je i Admir Fočo, ali je bio neprecizan u 23. minuti. U 38. minuti najbolja prilika za domaće, šutirao je Kobilica, a krajnjim naporom iz donjeg desnog ugla loptu je izvadio Kolak. Kapiten zeleno-crnih je zaprijetio i u 42. minuti iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je šutirao preko gola. Na odmor se otišlo sa nepopularnim rezultatom 0:0.

Od prve minute u drugom poluvremenu Hodžić je u igru ubacio iskusnog Bajru Spahića umjesto mladog Čaluka i očekivala se potpuna ofanziva domaćeg tima. Ipak gosti dolaze do prednosti preko rezerviste Marinka Rastoke. Rastoka je silovito šutirao, a prizemna lopta prevarila je golmana Jovanovića na golu Rudara za 0:1. Domaći su potom sve karte bacili u napad. Pokušavali su preko Kobilice, Foče, Spahića i Vehaba koji je u finišu susreta imao najbolju priliku da donese svom timu bod, ali nije uspio matirati Kolaka na golu Travnika.

Slaba igra zeleno-crnih nikako nije mogla zadovoljiti oko dvejstotinjak promrzlih navijača Rudara koji su nezadovoljni napustili stadion Pod Vardom, a

-Cijelo vrijeme smo imali terensku inicijativu. Borbenosti nije nedostajalo, kreirali smo prilike, ali falila je završnica. Travnik je iz jedinog šuta u naš okvir gola slavio. Razočarani smo, nemam šta drugo kazati, rekao je trener Rudara Fadil Hodžić nakon susreta.

Ovo je bio deveti poraz Rudara u sezoni i sada ekipa Fadila Hodžića zauzima desetu poziciju na tabeli sa 24 osvojena boda. U narednom kolu zeleno-crni će u komšijskom derbiju snage odmjeriti sa visočkom Bosnom na stadionu Luke.

RUDAR – TRAVNIK 0:1 (0:0)

Stadion: Pod Vardom. Gledalaca: 200

Sudije: Obradović Darko (Stolac), Armin Jelin (Mostar), Boris Dujmović (Mostar), Frano Jelič (Široki Briojeg).Delegat: Soko Željko (Čapljina).

Strijelac: Marinko Rastoka 0:1 (57').

Kartoni: Kobilica, Baručija, Spahić (Rudar), Brljak, Kokot, Čurić (Travnik).

RUDAR: Jovanović, Sarvan, Kobilica, Hrustanović, Bručija (od 650 Vehab), Goralija, Čiva, Čaluk (od 46' Spahić), Topalović, Fočo (od 85' Mušija), Pendek. Trener: Fadil Hodžić.

TRAVNIK: Kolak, Brljak (od 46. min Rastoka), Popović, Tabaković, Vidović, Vazda, Hećo, Kokot, Durak (od 63. min Šabanović), Torlak (od 73. min Čurić), Jurčević. Trener: Ilija Babić.