KakanjLive | Utorak, 18.06.2019. godine

TOŠK upisao prvu pobjedu protiv Rudara

14.04.2019. - Tešnjaci su u otvaranju utakmice za četiri minute postigli dva gola i na kraju zasluženo slavili.Sedad Subašić uspio je savladati Haruna Striku u 76.minuti,ali Zeleno-crni nisu stigli do izjednačenja

toskrudar
Bila je ovo prva pobjeda Tešnjaka u prvenstvenim okršajima protiv Rudara. Domaći su bolje otvorili utakmicu i u ranoj fazi postigli dva gola. Prvo je u 20.minuti mladi Dino Kalesić savladao iskusnog Bekana, a samo četiri minute kasnije u listu strijelaca se upisuje Marinko Rastoka i udvostručuje prednost, s kojom su Tešnjaci otišli na zasluženi odmor.

Zeleno-crni su bili bolji u nastavku utakmice.U 60.minuti domaće je sjajnom intervencijom spasio Harun Strika. U 75.minuti TOŠK je ostao s igračem manje jer je vrlo dobri sudac Irfan Peljto po drugi put pokazao žuti karton Eldaru Šehiću.Već u sljedećoj minuti Zeleno-crni su smanjili prednost gostiju i utakmicu učinili još zanimljivijoj i neizvjesnijom. Strijelac je bio najmlađi prvotimac Rudara, osamnaestogodišnji Sedad Subašić , koji je iz slobodnog udarca savladao Haruna Striku. Zeleno-crni su pojačali napade, češće prijetile, ali je odbrana TOŠK-a na čelu sa sigurnim golmanom Harunom Strikom uspjela sačuvati svoju mrežu i stići do minimalne pobjede.

Ovom pobjedom TOŠK se vratio na treće mjesto sa 36 bodova, dok je Rudar pao stepenicu niže i sa tri boda manje zauzima peto mjesto.
Bez obzira na poraz, trener Rudara Mirnes Buza nije nezadovoljan igrom svog tima protiv solidne ekipe TOŠK-a, koja ovog proljeća bilježi sjajne rezultate.

-Obe ekipe odigrale su fenomenalnu utakmice, sa isto tako vrhunskim suđenjem internacionalca Irfana Peljte i njegovih pomoćnika.Nažalost, TOŠK je imao više sreće i iskoristio svoje šanse. Zaista, nemam zamjerki svojim igračima, koji su pružili dobru igru.Već se okrećemo pripremi za Slaven, nama sigurno veoma važnoj utakmici, istakao je trener Rudara Mirnes Buza.

TOŠK – Rudar 2:1

Stadion „Luke“ u Tešnju. Gledaterlja 800. Glavni sudija Irfan Peljto iz Sarajeva. Pomoćnici: Davor Beljo i Amer Macić(oba iz Mostara). Četvrti sudija Admir Šehović (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Muraz Lemezović iz Tuzle. Delegat utakmice Anto Kobaš iz Tolise.

Strijelci:1:0 Dino Kalesić(20.), 2:0 Marinko Rastoka(24.), 2:1 Sedad Subašić (76).
Žuti kartoni:Vlado Koprivica, Muzafer Ivković i Harun Strika (TOŠK), Belmin Kobilica, Omer Musić i Fadil Čizmić (Rudar).
CRVENI KARTON: Eldar Šehić (TOŠK u 74.minuti zbog druge javne opomene).

TOŠK:Harun Strika, Eldar Šehić, Aleksandar Kitanović, Vlado Koprivica, Muzafer Ivković (od 65.Andrej Pavlović), Haris Kurdić, Marinko Rastoka, Dino Kalesić, Šerif Hasić, Semir Dacić (od 58.Sidik Škijelj), Ajdin Mujagić (od 90+1 Džemal Hasanbašić).Trener:Ajdin Mrguda.
RUDAR: Amir Bekan, Muris Filan, Fadil Čizmić, Omer Musić, Adis Goralija, Sedad Subašić, Denis Cana (od 63.Mirza Šubo), Belmin Kobilica, Mirza Kovač, Fahrudin Kovač(od 78.Bajro Spahić), Mustafa Mušija(od 46.Adnan Hrelja). Trener: Mirnes Buza.