KakanjLive | Utorak, 18.09.2018. godine

Tošk savladao Mladost

30.06.2018. - Mladost je u okviru priprema za novu sezonu u Premijer ligi BiH odigrala svoj drugi kontrolni meč. Bolji od izabranika Nermina Šabića bili su fudbaleri Toška koji su slavili nakon preokreta rezultatom 2:1 na stadionu Luke u Visokom.

Ekipa Mladosti je bolje otvorila ovaj susret i bila konkretniji protivnik u prvom dijelu susreta. Dobojani su nizali prilike pred golom tima iz Tešnja, a nakon što su Petar Bojo i Damir Sadiković uzdrmali prečku Toška ekipu Mladosti je u vodstvo doveo Anđušić u 38. minuti susreta. U samom finišu prvog dijela susreta Hiroš je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa dvadeset metara, a golman prvoligaša iz Tešnja je je još bolje odbranio i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Dobojana.

U drugom poluvremenu treneri obje ekipe dali su priliku za igru rezervistima, a u timu Mladosti nastupilo je čak pet novajlija koji borave na probi. Tešanjski tim je u nastavku došao do preokreta i slavio rezultatom 2:1 golovima Osme Nuhanovića iz 69. i 77. minute.

Bio je ovo drugi kontrolni susret ekipe Mladosti u kojem su trener Šabić i njegovi asistenti mogli uvidjeti sve nedostatke ekipe nakon odlaska 12 igrača. Podsjećamo u prvom prijateljskom susretu Mladost je savladala Slobodu rezultatom 3:0, a za dva dana ekipa Mladosti putuje na finalne pripreme u etno selo Stanišiće.