KakanjLive | Srijeda, 19.12.2018. godine

Težak poraz Mladosti

06.10.2018. - Lider Premijer lige Bosne i Hercegovine bio je prejak za dobojsku Mladost. Ekipa Adnana Zildžovića nakon serije dobrih rezultata doživjela je pravi potop na domaćem terenu.

Ekipa Husrefa Musemića je u potpunosti nadigala domaću ekipu i više nego zasluženo upisala visoku pobjedu. Uvodnih 20 minuta gosti su imali terensku inicijativu, a onda su u 23. minuti došli do prvog gola. Na asistenciju Rahmanovića pogodio je Mersudin Ahmetović za 0:1. Samo sedam minuta kasnije u strijelce se upisao i Amar Rahmanović, a asistent mu je bio mladi Šabanović. Do trećeg gola gosti su došli već u 36. minuti, a mrežu Velića pogodio je Krste Velkoski i sa prednošću gostiju od tri gola se otišlo na odmor.

Domaći tim je i u nastavku krenuo u ofanzivu ka golu Kovačevića, a to je ostavilo dosta prostora za kontre gostiju. U 54. minuti nakon kornera gosti dolaze i do četvrtog gola, a siguran sa pet metara bio je Amar Rahmanović. U 64. minuti gosti su došli i do petog gola na ovom susretu. Odličnim udarcem sa dvadesetak metara Tatar je matirao Velića. Gosti se nisu zaustavili ni nakon petog gola. Novu dobru priliku za goste imao je mladi Ševkija Resić u 88. minuti. Sam je izašao pred Velića, čak ga i prevario, ali lopta odlazi pored lijeve stative gola Mladosti. U samom finišu susreta Velkoski je postigao svoj drugi gol na ovom susretu. Izašao je sam pred Velića i pogodio za ubjedljivu pobjedu Sarajeva od 0:6.

Domaća ekipa podbacila je u svim segmentima fudbalske igre i sigurno je kako će im reprezentativna pauza dobro doći da se oporave od ovog visokog poraza. Odgovorost za visoki poraz preuzeo je trener domaće ekipe, Adnan Zildžović.

-Čestitke Sarajevu i kolegi Musemiću na zasluženoj pobjedi. Ovaj rezultat svakako puno boli, ali mojim igračima u ovom trenutku ne mogu ništa zamjeriti. Prevelika želja za dokazivanjem nekada vas zna mnogo koštati. Danas je bio taj dan kada nas nije išlo ništa, a protvniku je sve polazilo za rukom. Odgovornost za današnji poraz ovako velikom razlikom preuzimam ja. Poraz moramo što prije zaboraviti i okrenuti se utakmicama koje slijede, rekao je Zildžović nakon susreta.

Nakon 13 kola Mladost zauzima osmu poziciju na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a u narednom kolu ekipa iz Doboja gostuje u Tuzli gdje će na stadionu Tušanj odmjeriti snage sa ekipom Tuzla City.

MLADOST DK – SARAJEVO 0:6 (0:3)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 2.000

Sudije: Goran Paradžik (Ljubuški), Amer Macić (Mostar), Dalibor Hrstić (Ljubuški), Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo).

Strijelci: 23' Mersudin Ahmetović (0:1), 30' Amar Rahmanović (0:2), 36' Krste Velkoski (0:3), 54' Amar Rahmanović (0:4), 64' Benjamin Tatar (0:5), 90' Krste Velkoski (0:6)

Žuti kartoni: Sadiković (Mladost), Šabanović (Sarajevo).

MLADOST DK: Velić, Marković, Delić (od 46. min Asani), Isaković, Anđušić, Atajić (od 66. min Hreljić), Sadiković (od 46. min Pandža), Bojo, Hiroš, Nikolić, Mujagić. Trener: Adnan Zildžović.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šabanović, Stanojević, Ahmetović (od 78. min Resić), Rahmanović, Velkoski, Mujakić (od 57. min Šofranac), Crepulja, Dupovac, Tatar (od 69. min Šišić). Trener: Husref Musemić.