KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Superiorne odbojkašice upisale novu pobjedu

18.11.2018. - U šestom kolu odbojkaške Superlige Federacije Bosne i Hercegovine – grupa Sjever odbojkašice Kaknja rutinski su savladale Bosnu iz Kalesije rezultatom 3:0. Kakanjke je do nove pobjede vodila sjajno raspoložena Sara Lepić, a trener Salih Fazlić je priliku za igru ponovo pružio svim djevojkama.

Gošće iz Kalesije su bolje otvorile meč i povele sa 0:3, ali Kakanjke su vrlo brzo preokrenule rezultat i na tehničkom timoeutu su imale pet poena prednosti (12:7). Prvi set su mirno privele kraju rezultatom 25:17 za 24 minute.

Sa dobrom igrom domaće odbojkašice nastavile su i u drugom setu u kojem su za samo 19 minuta gošćama iz Kalesije prepustile svega 13 poena (25:13).

U trećem setu raspoložene odbojkašice Kaknja na tehnički timeout odlaze sa četiri poena prednosti (12:8), a potom mirno privode i ovaj set kraju. Rezultat je bio identičan kao i u drugom setu.

Trener odbojkašica Kaknja Salih Fazlić i u ovom susretu je priliku za igru pružio svim odbojkašicama koje su nakon šest uvodnih kola lider Superlige – grupa Sjever sa šest pobjeda, odnosno 17 osvojenih bodova. Kakanjke imaju četiri boda više od svojih prvih pratilja, ekipe ŽOK Bihać Preminger.

Salih Fazlic

Salih Fazlić, trener ŽOK Kakanj

-Bila je ovo još jedna rutinska pobjeda mog tima. Priliku za igru dobile su sve djevojke i one su opravdale očekivanja. Nakon odličnog starta apetiti u klubu su porasli i u svakoj utakmici idemo na pobjedu, rekao je trener odbojkašica Kaknja Salih Fazlić u izjavi za Kakanjlive.

Iako su u taboru ŽOK Kakanj prije samog početka sezone naglasili kako je primarni cilj opstanak u ligi, iz kola u kolo apetiti rastu i Kakanjke već sada razmišljaju o Premijer ligi Bosne i Hercegovine za koju su potrebna mnogo izdašnija finansijska izdavanja. Da li će Kakanj od naredne sezone imati ponovo pet premiejrligaša ostaje nam da vidimo. Jedno je jasno, odbojkašice Kaknja su na pravom putu i trebaju dodatnu podršku kakanjskih privrednika, ali i publike na domaćim susretima.

ŽOK KAKANJ – ŽOK BOSNA KALESIJA 3:0 (25:17, 25:13, 25:13)

Sportska dvorana Kakanj. Gledalaca: 100

Sudije: Amela Omerović (Sarajevo) – Samir Radončić (Zenica). Delegat: Jasmin Husejnović (Zenica).

ŽOK KAKANJ: Čaluk, Alajbegović, Zukić, Ganić, Neimarlija Ad., Neimarlija, Trako, Imamović, Jašarspahić, Lepić, Topalović. Trener Salih Fazlić.

ŽOK BOSNA KALESIJA: Hasanbašić, Omić, Vildić, Mehmedović, Tuđinović, Redžić, Bureković, Hadžić, Halilović, Pandur. Trener Rijad Alić.