KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Spars i Zrinjski ne ispuštaju vrh tabele

01.11.2017. - Poslije tri odigrana kola u košarkaškom prvenstvu BiH Zrinjski i SPARS su i dalje na vrhu tabele. Bez poraza je i Sloboda koja je odigrala dvije utakmice

sirokivogosca

Proteklog vikenda odigrano je treće kolo košarkaške BH Lige 11. Kakanj nije igrao, jer je po rasporedu na parket Sportske dvorane trebala doći ekipa Građanskog iz Bjeljine, koja je iz finansijskih razloga odustala od takmičenja. Postignuti su očekivani rezultati, Domaći timovi su zabilježili opobjede. U duelu novajlija, Radnik je bio bolji od Studenta. Vogošća je poražena u Širokom.U Sarajevu Mladost je opdoljevala Sparsima sve do zadnje četvrtine, a slično je i Bosna pružala iotpor Zrinjskom sve dop zadnjeg perioda.

Strijelci
Poslije tri odigrane utakmice najviše poena su postigli: Mujo Tuljković 58 i Dinko Peljto 56 (Vogošća), zatim slijede Jure Brajković sa 55 (Bošnjak), Jelen Ross 52 (Student), Luka Jovanović 50 (Radnik) i Igor Josipović 50 (Spars).

Asistenti
Najbolji asistenti također poslije tri odigrane utakmice su: Dinko Peljto 24 i Nebojša Maksimović 20 (Vogošća), Filip Dumić 17 (Mladost), Jelen Ross 15 (Student), Draško Knežević (Bosna), Vedran Princ (Zrinjski) i Roko Rogić (Spars) sa po 13 asistencija.

Skakači
Najbolji skakači u tri odigrane utakmice su: Nemanja Pavlović 30 (Radnik), Mujo Tuljković 24 (Vogošća), Miloš Marković 23 (Student), Jure Brajković (Bošnjak), Berin Gudić (Student) i Igor Josipović (Spars) sa po 22 skoka.

Pregleda po utakmicama

KK Radnik BNB – KK Student 82:76 (20:16, 25:29, 15:16, 22:15)

Košarkaši Radnika BNB upisali su novu pobjedu savladavši kod kuće ekipu Studenta iz Mostara. Ovo je druga pobjeda Radnika u tri odigrane utakmice, dok je Student i treći put poražen. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu i očekivalo se da do samog kraja gledamo ovakav slijed događaja. Tek u posljednjoj četvrtini, nekoliko minuta pred kraj meča, igrač Studenta je napravio nesportski faul nad Šarićem koji je pogodio oba slobodna bacanje. Iz napada koji je uslijedio Radnik je uspio da poentira i na taj način ode na 7 poena prednosti što je, ispostavilo se, bilo nedostižno za gostujuću ekipu. Radnik je i na ovom meču imao problema sa povredama, pa Filip Kaluđerović nije bio u timu. Kapiten Kokoruš se vratio na parket i sa 16 postignutih poena najavio dobre igre u nastavku takmičenja.

Široki – Vogošća 100:86 (27:27, 30:17, 21:25, 22:17)

Košarkaši Širokoga opravdali su ulogu favorita u dvoboju s Vogošćom ostvarivši pobjedu 100:86. Domaćin je i na poluvremenu imao lijepih 13 poena viška, no gosti su u završnoj četvrtini u jednom trenutku stigli na svega -3, međutim više od toga nisu mogli, jer je bolja igra domaćina u završnici dvoboja ipak rezultirala sigurnim slavljem Vuškovićeve družine.U prvih 20 minuta kod gostiju je briljirao Dinko Peljto sa čak 23 postignuta poena, dok su domaćini imali 5-6 raspoloženih igrača, pa je sve to i rezultiralo ovom osjetnom prednošću.
Odlična igra Vogošće s kraja treće nastavila se i na početku četvrte četvrtine, pa su nastavili svoju seriju, te na krilima Mustafice i Maksimovića smanjili na svega tri poena razlike – 78:75, a što će reći da su sveukupno napravili seriju od 13:0! Seriju Vogošće prekinuo je Mateo Drežnjak poenima s crte slobodnih bacanja, a potom je Široki ponovno otišao na nešto osjetnijih 84:75. Digla se razlika i na 89:79, gosti su još jednom, ali više onako “stihijski” priprijetili smanjivši na 89:83, no ipak više od toga nisu mogli i na kraju je susret završio pobjedom domaćina 100:86.

sparsmladost

OKK Spars Ziraat Bank - KK Mladost 84:72 (22:15, 23:24, 26:06, 13:27)

Košarkaši Sparsa savladali su Mladost rezultatom 84:72.Prva četvrtina donijela je jako kvalitetnu igru Sparsa, koji je ovaj period igre riješio u svoju korist rezultatom 22:15. Gostujući tim nije se tek tako predavao, pa se oporavio u drugoj četvrtini dobivši je jedan poen razlike. Ipak je poluvrijeme okončano vodstvom Sparsa rezultatom 45:39. Ipak, u trećoj dionici gostujuća ekipa nije mogla pratiti ritam kojeg je nametnuo domaći tim. Gosti su ubacili samo šest poena i prosto je nevjerovatno koliko su se ispromašivali pa i u situacijama kada Spars nije imao dobrih rješenja u odbrani. U posljednji period se ušlo sa rezulltatom 71:45. Gosti su u posljednjoj četvrtini ipak značajno popravili utisak, a meč je na kraju okončan rezultatom 84:72.Kod Sparsa najefikasniji bio je Roko Rogić sa 16 poena, a tome je dodao 12 skokova i sedam asistencija. Kod gostiju je najbolji bio, sa 20 poena i šest skokova, Stefan Knežević.

siladjibosnjak

Sloboda - Bošnjak 84:62 (12:12, 21:10,22:16, 17:24)

U trećem kolu košarkaškog prvenstva BiH Sloboda je ugostila Bošnjak, pa je na kraju slavila izuzetno visoku pobjedu. Prvi period igre okončan je neriješenim rezultatom (12:12), ali do poluvremena je Sloboda stigla napraviti ozbiljnu razliku i na odmor se otišlo kod rezultata 33:22. Nastavak ne donosi neke značajnije promjene, Sloboda je održavala stečenu prednost i na kraju je proslavila pobjedu. Slobodi je ovo drugi meč u prvenstvu i druga pobjeda poslije visokog trijumfa u Vogošći, dok je Bošnjak već na tri poraza. Silađi je ubacio 19 poena u pobjedi Slobode, dok je Čampara dodao 17, a Rikalo 10 poena. Na drugoj strani Brajković je ubacio 23 poena, Ahmetbašić 12 poena.

bosnazrinjski

Zrinjski – Bosna Royal 80:61 (21:17, 15:13, 19:20, 25:11)

Košarkaši Zrinjskog nastavili su pobjedonosni niz i u trećem kolu prvenstva BiH. Plemići su na domaćem parketu porazili Bosnu.Otpor Sarajlija ekipa trenera Hrvoja Vlašića definitivno je slomila u posljednjoj dionici igre, koja je završena s 25:11. Vedran Princ je bio najefikasniji kod Zrinjskog s 13 poena, Dželmo je u ekipi Bosne je postigao 11 koševa.