KakanjLive | Petak, 18.08.2017. godine

Sloboda sačuvala nepobjedivost u Mejdanu

04.03.2017. - Drugi puta u ovoj sezoni košarkaši Slobode bili su bolji od Košarkaša Kaknja.Ovoga puta u Mejdanu, rezultatski ubjedljivo 82:62

slobodakakanj

I jedna i druga ekipa u prvom periodu igre su pokazale efikasnu i atraktivnu košarku. Bilo je pravo zadovoljstvo gledati kako se pogađa iz svih pozicija i kako se kombinuje s ciljem nadigravanja protivnika. Prema kretanju rezultata i efikasnoj igri, očekivala se potpuno neizvjesna utakmica sve do samog kraja. Sloboda je u ovom periodu igre konstantno stizala vodstvo Kaknja. Dva puta je izjednačila (20:20 i 22:22). Tek minutu i 39 sekundi prije kraja prve četvrtine, tricom Latifagića dolazi do prednosti 25:22, da bi u sljedećem napadu Šakotić uzvratio tricom i izjednačio na 25:25. Ipak, prvih deset minuta dobili su Tuzlaci rezultatom 27:26.

Na početku druge četvrtine košarkaši Slobode prave seriju od 8:0 (35:26) i primoravaju Josipa Pandžu na tajmaut. Prve poene za Kakanj u ovom periodu postiže Dejan Šakotić (35:28) i s obziorom da je debitovao za naš tim utisak je da se vrlodobro snašao. Sve do kraja utakmice šut nije služio košarkaše Kaknja. U drugom i trećem periodu igre postigli su ukupno 25 poena, što je za jedan manje nego u prvoj četvrtini utakmice.

Zanimljivost treće četvrtine su koševi koje je postigao Tihomir Vranješ. U dva uzastopna napada ubacio je dvije trice, a u trećem još dva poena. Bila je to Tihomirova i serija Kakanja od 0:8, tako da je Slobodina prednost od 11 poena razlike (55:43), na kraju trećeg perioda svedena na samo četiri poena (55:51), što je pred posljednjih deset minuta davalo izglede i ekipi Kaknja da može nešto više napraviti u Mejdanu. Ipak odbrana Slobode, iskorištene ukradene lopte, bolja energija, uz jaku podršku s tribina odlučila je ovu utakmicu.

Zadnja četvrtina bila je kobna za košarkaše Kaknja (27:11). Pandžinim momcima skoro ništa nije polazilo od ruke. Jednostavno dogodi vam se i onda povratka nema. Merdanović i Zimić su na polovini četvrtine zaradili po petu ličnu grešku.

U ekipi Slobode Hasandić je bio nezaustavljiv, kod Kaknja Palavra je imao najsigurniju ruku.

Sloboda – Kakanj 82:62
(27:26, 18:10, 10:15, 27:11)

SLOBODA: Pilavdžić 2, Hasandić 27, Hrnčić, Rikalo 6, Devon Brown 6, Latifagić 13, Dumić 12, Čerkezović 2, Muratović 4, Petrov 3, Omerović 1, Ahmedović 6. Trener: Velimir Gašić.
KAKANJ: Dedić 2, Vranješ 8, Šakotić 13, Muflizović 2 , Merdanović 8, Ćurevac 2 , Tomić, Dželmo 1 , Palavra 16, Svilar 5, Zimić 4, Smajlović 1. Trener:Josip Pandža.