KakanjLive | Petak, 21.09.2018. godine

Slavlje odbojkaša Kaknja u Gacku

17.12.2017. - U posljednjem ovosezonskom meču u sklopu jedanaestog kola Premijer lige, odbojkaši Kaknja su na gostovanju u Gacku savladali istoimenog premijerligaša sa 3:0 i tako u slavljeničkoj atmosferi sa pozicije drugog mjesta odlaze na prvenstvenu pauzu

Mlade snage OK Kakanj 78 uzdanice tima

Šasto slavlje u nizu Kakanjaca, od toga četvrto na gostovanjima, trasirali su starteri: Lucidni tehničar Armin Fejzović u dijagonali sa Bahrijom Zenovićem, na prijmu su bili paljanski as Marko Tadić i stasiti Muris Krivokapa, blokerski par su činili Danilo Ružić i Armin Šljivo, a ulogu libera obavljao je jedan od najboljih premijerligaških igrača na ovoj poziciji, mladi Sejdin Mustafić.
Izabranici trenera Aganovića prvi set su dobili teškom mukom, na poen razliku. Domaći su iznenadili snažnim otporom, dali su sve od sebe, ali su Švabini puleni ispoljili bolju koncetraciju u burnoj završnici i ovaj izuzetno burni i neizvjesni set priveli u svoju korist. U drugom setu potpuno druga priča. Igrači Kaknja bljesnuli su punim sjajem i domaćima prepustili samo 13 poena.Bila je to najava još jedne maksimalne pobjede Aganovićevog tima, do koje su došli dosta teže nego što se očekivalo, što kazuju ishodi prvog(24:26) i trećeg seta(23:25).

DSC06538

-Bila je ovo izuzetno zanimljiva utakmica u kojoj su moji igrači dali sve od sebe i savladali solidnu ekipu Gacka, koja je sigurno mnogo kvalitetnija nego što to pokazuje njihov položaj na prvenstvenoj tabeli. Dosta smo se namučili u prvom i trećem setu,ali je presudila bolja koncetracija i mirnoća mojih igrača, koji su i ovaj put pokazali svoj karakter i ja im od srca čestitam. Ostvarili smo veoma važnu pobjedu i zadržali visoko, drugo mjesto, što je, nema sumnje, veliki uspjeh. Ostvarili smo željeni cilj i na kraći odmor odlazimo prezadovoljni, istakao je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović, kojem neosporno pripadaju velike zasluge za dobre igre i uspješne rezultate jednog novog, podmlađenog sastava, koji je, slobodno možemo reći, na putu stare slave.

GACKO – KAKANJ 78 0:3 (24:26, 13:25, 23:25)
Sportska dvorana u Gacku. Gledalaca 200. Sudije: Armin Mujkić(Zenica) i Miodrag Ilić (Ljubinje). Delegat: Nebojša Karadeglija (Ljubinje).

OK GACKO: D. Vuković, M. Vuković, Ćuk, Boršner, Rončević, Milidragović, Antunović, Buha, Mihić, Perišić, Slijepčević, M.Vuković. Trener:Milan Bošković.

OK „KAKANJ 78“: Muhamed Begić, Armin Fejzović,Bahrija Zenović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Danilo Ružić, Haris Škulj, Marko Tadić, Sejdin Mustafić, Adin Fazlić, Hajrudin Sužanj, Berin Pinjić. Trener: Almir Aganović.