KakanjLive | Petak, 18.08.2017. godine

Sjajna igra i blistava pobjeda košarkaša Kaknja

02.04.2016. - Izabranici trenera Josipa Pandže pružili su najbolju partiju u dosadašnjem toku Lige 6 i uvjerljivo porazili solidnu ekipu Swisslion Leoatara, koja može biti sretna što nije pretpjela pravu katastrofu

Izuzetno borbenom, agresivnom i organiziranom igrom, koja ih je upravo krasila u Ligi 12, košarkaši Kaknja savladali su kvalitetnu ekipu Leoatra sa 13 poena razlike. Uz malo više sreće i bolju realizaciju za tri poena čak su mogli pobijediti i s većom razlikom i revanširati se punom mjerom za poraz u Trebinju od 20 poena razlike (79:59).

Trebinjci su bolje otvorili utakmicu, u ranoj fazi stekli prenost (2:7) i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa tri poena razlike (18:15). Već u prvom napadu u drugoj četvrtini Pavle Boljkovac prvom od tri uzastopne trice izjednačava rezulat (18:18) i započinje najveću seriju na utakmici od 13:0 i vodstvo Kaknja od 34:20. Gosti su do odmora uspjeli smanjiti razliku, prije svega, zahvaljujući tricama Dejana Šakotića, ali je ipak Kakanj prvo poluvrijeme riješio u svoju korist (40:37) .

Najveća borba vodila se u trećoj četvrtini u kojoj su odbrane oba tima funkicionirale besprijekorno, što se vidi i po broju postignutih, odnosno primljenih koševa i ishoda ove dionice (16:16). Zadnju četvrtinu Kakanj započinje serijom 6:0 i najavljuje visok poraz gostiju. Kada je u 33.minuti ponajbolji igrač Trebinjaca Nikola Đurasović parket napustio zbog pet osobnih pogrešaka, stekao se utisak da će naši košarkaši „nošeni“ frenetičnim navijanjem vjernih navijača uspjeti nanijeti gostima katastrofu i revanširati se punom mjerom za poraz u Trebinju.
U 37.minuti tricom Ermina Dedića Kakanj dolazi na plus 16, ali trojkom uzvraća Mijović i vraća svoj tim u igru. U burnoj završnici za tri poena pogađaju Palavra i raspoloženi Pavle Boljkovac, ali su gosti uspjeli smanjiti prednost domaćih na 13 poena razlike, što im je u završnici i bio cilj.

Igrači Kaknja ispraćeni su aplauzima, oduševili su vjerne navijače, kojih je, ovaj put nažalost bilo znatno manje u odnosu na prethodne utakmice. Šteta, jer su mogli uživati u divnoj košarkaškoj predstavi dva podjednako kvalitetna tima, koji su i na ovoj utakmici pokazali svu raskošnost svog talenta, energije i borbenosti, koja se uistinu rijetko viđa u bh.dvoranama.

Josip Pandža trener Kaknja, poslije utakmice nije krije oduševljenje. Čestitao je svojim momcima istakavši da je od svih utakmica u Ligi 6, najzadovoljnji igrom koja je večeras donijela pobjedu nad Leotarom:

- Od svih sedam utakmica odigranih u Ligi 6, najviše sam zadovoljan ovom. Pokazali smo veliku energiju, neviđenu borbenost. Imali smo, i danas, neiskorištenih a izrađenih deset čistih situacija za dva poena. Nije nas služio ni šut za tri poena, i kada se to uzme u obzir onda je ovo zaista velika pobjeda. Pokazati ovoliku borbenost, želju, vrhunski pritisak u odbrani i to u sedmom kolu Lige koja se igra ubrzanim tempom, to pokazaje našu snagu. Sve su ekipe umorne, vidi se to i na Leotaru, međutim mi smu vukli snagom, velikom rotacijom i pritiskom. Slavimo uvjerljivo i zasluženo. Da smo imali malo više samopouzdanja i koncentracije ova bi pobjeda bila i ubjedljivija. Čestitam svojim igračima.

Kakanj-Svisslion Leotar 84:71
(15:18, 25:19,16:16, 28:18)

Sportska dvorana KSC. Gledatelja 600. Suci:Ademir Zurapović (Tuzla), Vladimir Marić (Čitluk), Hrvoje Čavar (Široki Brijeg). Delegat:Jadran Lasetović (Tuzla).

KAKANJ: Dedić 9, Maksimović 6, Boljkovac 18, Muflizović, Merdanović 15, Delalić 4, Tepić, Đozić, Palavra 5, Šabić, Tomić 21, Buza 6. Trener:Josip Pandža.
SWISSLION LEOTAR: Komnenović, Lužaić 13, Aleksić 4, Pelkić 11, Mijović 7, S.Milanović, Rikalo 8, Đurasović 7, M.Milanović, Sudžum 2, Ninković, Šakotić 19. Trener: Dragoljub Vidačić.