KakanjLive | Srijeda, 18.10.2017. godine

Širokobriježani slavili u Kaknju

05.10.2017. - Košarkaši Kaknja poraženi su u pripremnoj utakmici u dvorani KSC Kakanj u okviru priprema za novu sezonu. Bolji od izabranika Josipa Pandže bili su Širokobriježani koji su slavili rezultatom 73:66.

Košarkaši Širokog Brijega su savladali Kakanj u prijateljskom susretu u okviru priprema za novu sezonu. Širokobriježani su u svom posljednjem pripremnom susretu pred početak nove sezone slavili rezultatom 73:66.

Početak susreta je u potpunosti pripao Širokobriježanima koji su već u sedmoj minuti susreta imali prednost od 13 poena (7:20), da bi prvu četvrtinu gosti iz Širokog Brijega dobili rezultatom 24:14. Zubac, Lončar i Mateo Drežnjak su bili nerješiva enigma za igrače Kaknja u prvom periodu. U nastavku nešto bolja igra domaćih košarkaša koji čvrstom odbranom ovaj period igre rješavaju u svoju korist i na odmor se odlazi sa prednošću izabranike Damira Vujanovića od sedm poena (38:45).

U trećem periodu je postignuto samo 20 poena, a Kakanjci su ovaj period igre dobili rezultatom 12:8 i u završnih deset minuta ušli sa deficitom od samo tri poena (50:53). Posljednjih deset minuta susreta donijelo je nervoznu igru oba tima, a više koncentracije imali su gosti koji su uvezali nekoliko trica i otišli na prednost od 15 poena (56:71). Kakanjci su do kraja sjajnom igrom u odbrani uspjeli napraviti mini seriju od 10:0 i na kraju ublažiti neizbježan poraz od Širokobriježana koji su u ovom duelu pokazali više i na kraju zasluženo slavili sa sedam poena razlike (66:73).

Presudio je bolji šut gostujuće ekipe, dok je Kakanj u ovom susretu imao skroman šut za tri poena (4/23 – 17,4%), odnosno samo ''skormnih'' 37,3 % šut iz igre, a poražavajući je podatak da su igrači Kaknja u ovom duelu promašili i 15 slobodnih bacanja i čak 7-8 zicera što sebi ne mogu priuštiti u prvenstvenim utakmicama ukoliko žele u top pet i ligu za prvaka BiH.

Širokobriježane je do pobjede vodio bh reprezentativac Markus Lončar sa 14 poena i osam skokova. odličnu partiju odigrao je i Jure Zubac sa 11 poena i sedam skokova. Dvocifren učinak u gostujućoj ekipi imali su još Josip Naletilić i Mateo Drežnjak koji su postigli po 10 poena. Ivan Karačić je ubacio devet poena uz 12 skokova.

U ekipi Kaknja najbolji je bio iskusni Željko Palavra sa 17 poena i šest skokova. Podršku je imao samo u još raspoloženom Danilu Negovanoviću koji je ubacio 12 poena uz pet skokova i tri ukradene lopte što je svakako bilo nedovoljno da ekipa Josipa Pandže slavi u ovom susretu.

Generalku pred start nove sezone Kakanjci igraju protiv Sparsa u nedjelju, dok je ekipi Damira Vujanovića ovo posljednji meč pred početak nove sezone.

KK KAKANJ – HKK ŠIROKI BRIJEG 66:73 (14:24, 24:21, 12:8, 16:20)

Dvorana: KSC Kakanj, Gledalaca: 130

Sudije: Nadija Pelja, Azur Lušija, Esad Pelja

KAKANJ: Dedić 3, Talić 6, Mešinović, Muflizović 3, Merdanović 3, Zahiragić 7, Negovanović 12, Pavlović 8, Palavra 17, Đuković 7, Buza. Trener: Josip Pandža.

ŠIROKI BRIJEG: Naletilić 10, Lončar 14, Čolak 7, Zubac 11, Čović 2, Karačić 9, M.Drežnjak 10, Batinić 2, D.Drežnjak 8. Trener: Mladen Vušković.