KakanjLive | Utorak, 12.11.2019. godine

Širokobriježani preokretom savladali Mladost

25.09.2019. - U derbiju začelja Široki Brijeg u sudijskoj nadoknadi postigao pobjedonosni gol i stigao do velika tri boda

Mladost je na otvaranju utakmice iznenadila Širokobriježane i za 12 minuta postigla dva gola. Prvo je brzonogi Matias Fanimo iskoristio pogrešku mladog golmana Zlomislića i doveo svoj tim u vodstvo. Samo sedam minuta kasnije na semaforu je bilo 0:2.Ovaj put pogriješio je bek Kvesić a strijelac Mustafa Mušija, kojem je ovo bio prvijenac u prvenstvenim nastupima u dresu Mladosti.Bio je to veliki šok za Širokobriježane,kojima je trebalo skoro pola sat da konsolidiraju redove i preko Ante Hrkača smanje vodstvo gostiju.U 36. I 44. minuti Dino Ćorić je dva puta zaprijetio Abdulahovića, ali do promjene rezultata nije došlo i Mladost je na odmor otiška s golom prednosti.

Drugo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćeg tima koji je tek u finišu uspio doći do velikog preokreta. U 83.minuti domaći golom iskusnog Dražena Bagarića uspijevaju izjednačiti, a deset minuta kasnije preko rezerviste Petra Franjića u trećoj minuti sudačke nadoknade doći do velikog preokreta i veoma važne pobjede za bijeg sa začelja prvenstvene ljestvice.

Široki Brijeg-Mladost (DK) 3:2

Stadion Pecara. Gledatelja 1.000. Glavni sudija:Aleksandar Njegovanović (Prnjavor). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Josip Čolić (Kupres). Četvrti sudija:Miloš Gigović (Gradiška). Posmatrač suđenja: Drago Čule (Mostar). Delegat utakmice:Samir Ćupina (Sarajevo).
Strijelci:0:1 Matias Fanimo (5), 0:2 Mustafa Mušija(12), 1:2 Ante Hrkač (27), 2:2 Dražen Bagarić (83), 3:2 Petar Franjić (90+3).

NK ŠIROKI BRIJEG: Martin Zlomislić, Branimir Cipetić, Josip Kvesić, Bernardno Matić, Dominik Kovačić, Ante Hrkač, Dino Ćorić, Mateo Marić (od 46.Bože Vukoja) Toni Jović (od 89.Alen Jurilj), Viktor Angelov (od 63.Petar Franjić), Dražen Bagarić. Trener: Toni Karačić.
FK MLADOST (DK): Tarik Abdulahović, Aladin Isaković, Branko Bajić, Kenan Horić, Šerif Hasić, Amer Hiroš(od 79.Edin Biber), Amar Begić, Anes Vazda(od 61.Bahrudin Atajić), Matias Fanimo,Mustafa Mušija(od 54.Mario Crnički) , Semir Smajlagić. Trener: Ibro Rahimić.