KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Široki preuzeo lidersku poziciju

31.10.2017. - Mostarski Zrinjski već tri kola ne zna za pobjedu. Iskoristile su to ekipe Širokog Brijega i Željezničara koje su se sada izjednačile sa aktuelnim prvakom BiH na tabeli. Čelik je potopljen na Koševu, a Krupa, Radnik i Borac su upisali vrijedne pobjede na domaćem terenu u trinaestom kolu Premijer lige BiH.

Sarajevo

Debakl Čelika na Koševu

Mostarski Zrinjski upisao je novi poraz. U hercegovačkom derbiju na Pecari Široki je porazio ekipu ''Bake'' Sliškovića i prvenstvo učinio još interesantnijim. Pobjedu je upisao i sarajevski Željezničar koji je na Grbavici savladao Mladost rezultatom 2:0, tako da su sada na vrhu tabele Plavi sa Grbavice izjednačeni sa Zrinjskim i Širokim Brijegom. Trinaesto kolo donijelo nam je ukupno 15 golova, odnosno 2.5 po susretu. U utakmicama ovog kola uživalo je 16.250 gledalaca, odnosno nešto više od 2.708 po susretu što je podatak koji svakako može obradovati bh fudbal. Najveća posjeta zabilježena je na susretu Sarajeva i Čelika, čak 6.000 ljudi. U ovom kolu pokazano je 26 žutih i jedan crveni karton. ''Negostoljubive'' domaće ekipe u ovom kolu gostima nisu prepustile nijedan bod, dok su gosti postigli samo jedan gol.

Krupa sigurna protiv Viteza

Ekipa Slobodana Starčevića je pred domaćom publikom upisala vrijedna tri boda. Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će domaći doći do nova tri boda. Za Krupu su pogađali Miljan Ljubenović u 16. i Stefan Barić u 33. minuti. Za konačnih 3:0 u samom finišu susreta pobrinuo se Stefan Dabić.

Radnik savladao ''slabašnu'' Slobodu

Radnik je u Bijeljini savladao ove sezone neprepoznatljivu ekipu Slobode. Jedini gol na susretu postigao je Ifran Hadžić već u osmoj minuti susreta. Bilo je to dovoljno za vrijedna tri boda bijeljinskog tima koji se ponovo vratio u igru za top 6.

Širokom Brijegu pripao hercegovački derbi

Hercegovački derbi na Pecari pred oko 4.500 gledalaca pripao je ekipi Šrokog Brijega. Sam početak susreta i prvo poluvrijeme nisu nagovještavali da će domaća ekipa upisati tri boda. Nakon prvih 45. minuta aktuelni prvak BiH, Zrinjski je golom Ognjena Todorovića iz 30. minute vodio rezultatom 0:1. Ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do 74. minute kada je mladi Luka Menalo vratio stvari na početak. Za potpuni preokret i pobjedu Širokobriježana pobrinuo se Dejan Čabraja u 78. minuti susreta. Ovom pobjedom Široki se izjednačio na tabeli sa mostarskom ekipom, kao i sa sarajevskim Željezničarom koji je na Grbavici savladao Mladost.

Borac minimalcem savladao Gabeljane

Golom Petra Kunića iz treće minute Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci pred oko 1.200 gledalaca savladao ekipu Goška iz Gabele. Ovom pobjedom banjalučki tim je zasjeo na poziciju broj šest.

Željo savladao Mladost

Plavi sa Grbavice su u samo četiri dana upisali dvije pobjede nad ekipom Mladosti iz Doboja. Nakon što su u osmini finala Kupa BiH u srijedu eliminisali dobojsku Mladost rezultatom 2:1, Plavi su golovima Gorana Zakarića iz 15. i 36. minute upisali novu pobjedu nad ekipom Edisa Mulalića. I u ovom susretu ekipa Mladosti je dobila crveni karton, a ovaj put je pocrvenio inače mirni Filip Arežina i to nakon dvije javne opomene iz 40. i 83. minute.

Sarajevo je na Koševu deklasiralo zenički Čelik ubjedljivim rezultatom 5:0. Domaće je u vodstvo doveo Krste Velkoski iz kaznenog udarca u 10. minuti. Samo 13 minuta kasnije novi gol u mreži Zeničana. Ovaj put je pogodio Perica Ivetić. Do kraja prvih 45. minuta pogađali su još Amar Rahmanović (40.minuta) i Mersudin Ahmetović (45.minuta). Na samom otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti u strijelce se upisao i mladi Sanjin Lelić za konačnih 5:0.