KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Široki i Željo nastavljaju utrku za prvaka

21.11.2017. - Široki Brijeg je upisao sedmu uzastopnu pobjedu i tako zadržao lidersku poziciju. Željo je pred dobro popunjenim tribinama u Banjaluci savladao Borac minimalnim rezultatom 1:0 i tako nastavio utrku sa Širokobriježanima, dok je ekipa Zrinjskog ''pala'' na novom ispitu. Na Vrbasu je Krupa golom Koljića savladala aktuelnog prvaka BiH.

BoracŽeljo

Željo ''pokvario'' slavlje Lešinarima/foto: Borac sport

Širokobriježani su upisali sedmu pobjedu u nizu i zadžali lidersku poziciju. I dalje ih prate Plavi sa Grbavice koji su u Banjaluci savladali Borac minimalnim rezultatom 1:0. Petnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je 19 golova, odnosno nešto više od tri po susretu. Revija pogodaka je viđena na Koševu gdje je Sarajevo savladalo dobojsku Mladost rezultatom 4:2. U ovom kolu arbitri su pokazali 25 žutih i jedan crveni karton, dok je susrete posmatralo 12.400 gledalaca, od čega je čak 7.000 bilo na susretu Borca i Željezničara.

Sloboda deklasirala Vitez

Sloboda je konačno obradovala domaće navijače. Na Tušnju je tuzlanski tim slavio sa ubjedljivih 4:0, a golove su postizali Edis Smajić (1. i 52. minuta), Ibrahim Škahić (12. minuta) i rezervista Haris Mehmedagić u 71. minuti susreta. Ovo je bio tek treći ovosezsonki trijumf Tuzlaka koji su sada izjednačeni na tabeli sa Gabeljanima.

Krupa savladala prvaka BiH

Ekipa Slobodana Starčevića je upisala novu vrijednu pobjedu na domaćem terenu. Bodove na Vrbasu nije uspio osvoiti ni aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, mostasrki Zrinjski koji je poražen golom Elvira Koljića u 31. minuti. Forma golgetera Krupe raste iz kola u kolo i sigurno je kako ćemo ono najbolje od ove sjajne ekipe gledati tek u nastavku prvenstva. Prava je šteta što je susret ova dva tima posmatralo tek 900 gledalaca.

Radnik siguran protiv Čelika

Bijeljinski tim je upisao šestu ovoszeonsku pobjedu, dok je Čeliku ovo jedanaesti poraz u sezoni. Za ekipu iz Bijeljine pogađali su Velibor Đurić iz kaznenog udarca u 32. minuti. U 46. minuti u strijelce se upisao Nenad Srećković, dok je za 3:0 pogodio isti igrač u 77. minuti susreta. Utješni gol za Zeničane postigao je Aidin Mahmutović sedam minuta prije kraja susreta.

Široki upisao i sedmi uzastopni trijumf

Širokobriježani su već nakon 4 minute susreta imali vodstvo od 2:0, a golove su postigli Dejan Čabraj i mladi Luka Menalo. Konačnih 3:0 postavio je Bernardo Matić u samom finišu utakmice. Indisponirana ekipa Goška nije pružila mnogo protiv ove sezone sjajne ekipe Širokog Brijega. Gosti su posljednje 3-4 minute susreta igrali sa igračem manje budući da je zbog dvije javne opomene isključen Darko Đajić (žuti kartoni u 55. i 89. minuti susreta).

Sarajevo savladalo Mladost

Na teškom terenu stadiona Koševo Sarajevo je savladalo dobojsku Mladost rezultatom 4:2. Mladost je pružila snažan otpor favorizovanoj bordo ekipi. Domaći su iz prvog udarca prema golu došli u vodstvo, a strijelac je bio Elvis Sarić u 28. minuti na nesebičnu asistenciju Ahmetovića. Već u 34. minuti Mladost je preko iskusnog Regoja poravnala rezultat nakon prekida. U finišu prvog poluvremena domaći fudbaleri su spretno došli do gola, a nakon greške odbrane Mladosti i golmana Velića, lopta se nesretno odbija od Velića i završava u mreži. Svoju sjajnu igru Said Husejinović je krunisao golom 51. minuti susreta. Mladost se vratila u susret preko Harisa Dilavera koji je pogodio iz kaznenog udarca, a prethodno je u šesnaestercu oboren Šećerović. Ipak domaćim fudbalerima je bilo potrebno samo dvije minute da ponovo postignu gol, a strijelac je bio Krste Velkoski u 79. minuti susreta. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ostalo je 4:2, a vrijedi napomenuti kako ekipa Mladosti u ovom susretu nije dobila nijednu javnu opomenu.

Željo ''pokvario'' rođendan Lešinarima

Ekipa Željezničara je savladala banjalučki Borac rezultatom 1:0 golom Asima Zeca iz 72. minute susreta. Susret na Gradskom stadionu u Banja Luci posmatralo je čak 7.000 gledalaca, a Lešinari su se nadali da će njihovi ljubimci pobjedom uljepšati proslavu tridesetog rođendan ove navijačke grupe. Ipak to se nije desilo. Veliki broj popularnih ''Manijaka'' je posmatrao ovaj susret, a u 61. minuti susreta iz grla sarajevskih navijača je odjekivalo ''Država Bosna'', a potpom je uslijedila salva zvižduka domaće publike koja je tako pokazala šta misli o zemlji u kojoj je njihov Borac nekad davno osvajao trofeje.