KakanjLive | Ponedjeljak, 16.07.2018. godine

Široki dobio Kakanj petnaest poena razlike

21.04.2018. - Široki je na Pecari uspio pobjediti Kakanj rezultatom 92:77, a samo tokom trećeg perioda naši su košarkaši probudili nadu u povoljniji rezulata sa ovog gostovanja

hkk_siroki_2141234_11-810x541

U prvih deset minuta domaći su košarkaši bili odlični u igri ispod koša, posebno u napadu. Pogađali su zicere, uspješno  ulazili na slobodan prostor pod košem i bez efikasne realizacije  vanjskog šuta četvrtinu dobili sa deset poena razlike(23:10).

Kada se očekivalo da će Kakanj završiti drugu četvrtinu u svoju korist i kada je prišao Širokom na minus pet poena, uslijedile su dvije trice domaćina  za očuvanje prednosti iz prvih deset minuta. Široki je otišao na odmor sa plus 11(49:38).

Onda je uslijedilo deset minuta kada su naši košarkaši probudili nadu za povoljan rezultat  sa ovog gostovanja.Treći period su riješili u svoju korist sa sedam poena razlike (15:22) i pred  posljednju četvrtinu ušli sa minus četiri, što je bilo puno bolje nego u prve dvije četvrtine.

Međutim u nastavku  domaći prave seriju od 7:0 i ponovo odlaze na plus 11. (71:60).Bila je to razliku koju Kakanj nije mogao stići, a do  kraja utakmice domaći su je i povećali do plus 15. U ovom su meču tražili razliku veću od plus deset, a na kraju su imali plus 15.

U desetom kolu lige za prvaka Kakanj je domaćin Bosni Royal.

HKK Široki Brijeg - KK Kakanj 92:77

(23:13, 26:25, 15:22, 28:17)

Utakmica devetog kola lige za prvaka BiH. Gradska aportska dvorana Pecara u Širokom Brijegu. Gledalaca 150. Sudije: Ernad Karović, Saša Babić i Nermin Nikšić. Delegat susreta: Slavenko Babić.

HKK Široki Brijeg: Josip Naletilić, Ivan Karačić 22, Mateo Drežnjak 1 5, Taljon Jamarvious Cromer  18, Dario Drežnjak , Mateo Čolak 5, Josip Batinić 5, Mate Šušak, Jure Zubac 6, Markus Lončar 17, Marko Damjanović.

KK Kakanj: Ermin Dedić 8, Darko Talić, Ernes Mešinović, Aldin Muflizović , Eldar Merdanović  10, Adi Zahiragić 11, Zlatan Tepić, Nikola Gaćeša 10, Adam Mirković 16, Milivoje Božović 17, Nermin Buza 5. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić , Mirnes Ganić i Mirza Demir.