KakanjLive | Četvrtak, 17.08.2017. godine

Široki Brijeg s dva gola prednosti stiže u Doboj

09.03.2016. - U prvoj utakmici četvrtfinala, Široki je sa dva gola razlike porazio Mladost i mnogo je bliži polufinalu

sirokimladosttekst
Iako su oba trenera izvela kombinirane timove, malobrojni gledatelji na Pecari mogu biti zadovoljni prikazanom igrom i zalaganjem igrača oba tima. Interesantno je istaći da u početnoj postavi domaćih nije bilo ni jednog igrača koji je igrao u nedjelju protiv Zrinjskog, dok je Rahimić od standardnih prvotimaca koristio usluge samo Rizvanovića, Čovića, Šišića i u nastavku Belmina Kobilice.

Početak susreta pripao je igračima Mladosti koji su u prvih 20 minuta imali dvije prilike, ali su Asanović u 16. i Husić u 18. minuti iz povoljnih situacija šutirali preko gola. Široki Brijeg je tek u 21. minuti imao izgledniju priliku nakon kornera, ali je Kožul glavom loptu poslao preko prečke. U 36.minuti na intervenciju pomoćnog suca, arbitar Terzić svira kazneni udarac jer je navodno Šišić na nedozvoljen način zaustavio Buhača. Jure Ivanković je bio siguran egzekutor, premda je njegovu namjeru prozreo Franko Lalić, ali nije uspio odbraniti snažan udarac. Domaći su mogli povećati vodstvo u 43.minuti, ali je mladi Menalo sa pet metara pogodio prečku.

U nastavku Široki pojačavaju tempo, češće atakuju ka golu Mladosti i stvaraju nekoliko izglednih prilika od kojih treba izdvojiti one Ivankovića iz 54. i Krstanovića iz 74.minute.Kazna je uslijedila u 75.minuti.Crnov je izgubio loptu u protivničkom polju, uslijedila je brza kontra igrača Mladosti,koju je prisebnim udarcem realizirao Belmin Kobilica za izjednačenje rezultata i veliku nadu za revanš. Nažalost, u samoj završnici popustila je koncetracija odbrambenih igrača Mlaosti i domaći su postigli dva gola za samo dvije minute.U 86.minuti sa ivice šesnaesterca Jure Ivanković je poluvolejem zatresao mrežu Lalića za pobjedu, koju je ovjerio iskusni Ivan Krstanović u 89.minuti na asistenciju Crnova.

Mladost je ostavila solidan utisak, dala je gol u gostima, što je trener Rahimić i priželjkivao, ali je u samom finišu primila dva i Široki Brijeg na revanš stiže sa solidnom prednošću i puno je bliži polufinalu.

Široki Brijeg – Mladost 3:1

Stadion Pecara.Gledatelja 300.Glavni sudija Husein Terzić(Travnik). Pomoćnici; Beljo i Macić(Mostar).Delegat Ivica Galić(Mostar), posmatrač suđenja Alija Lizde, također iz Mostara.
Strijelci: 1:0 Ivanković (36. iz penala), 1:1 Kobilica (75), 2:1 Ivanković (86), 3:1 Krstanović (89).

ŠIROKI BRIJEG:Bjelobrk, Karačić, Marković, Landeka, Bralić, Kožul, Sesar, Ivanković, Menalo(od 57.Krstanović), Buvač (od 45.Crnov), Kresinger (od 67.Ćorluka). Trener:Slaven Musa.
MLADOST: Lalić, Rizvanović, Hrelja, Čović, Gačan, Bošković, Šišić, Hodžić, Poček, Asanović(od 73. Kobilica), Husić (od 73.Sušić). Trener:Ibro Rahimić.