KakanjLive | Četvrtak, 20.06.2019. godine

Sigurna pobjeda Rudara protiv Goražda

22.05.2019. - Sjajnom igrom u prvih pola sata Zeleno-crni stekli dvostruku prednost i bez teškoća meč priveli kraju

Svjesni važnost utakmice, igrači Rudara od prvog zvižduka suca Martinovića, krenuli su ofanzivno i već u prvih deset minuta imali tri stopostotne prilike. U 3.minuti Muris Filan se našao sam pred golmanom Radovićem i s pet metara šutirao preko gola. Samo tri minute kasnije ponovo je Filan izašao pred gostujućeg golmana koji je padom u noge odbranio udarac Rudarevog branića.U 10.minuti Sedad Subašić je snažnim udarcem zaprijetio Radoviću, koji je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

Opsada gola gostiju nije jenjavala.Novu, četvrtu uzastopnu priliku imao je iskusni Bajro Spahić, ali i on nije bio dovoljno koncetriran i šansa je otišla u nepovrat. U 21.minuti gosti su preko Blagojevića pokušali iznenaditi Jamakovića, koji je uspio zauastaviti šut prvog strijelca Goražda. Četiri minute kasnije Rudar stiže do vodstva. Kobilica je iz slobodnjaka uputi snažan udarac pred gol gostiju, loptu je nespretno zahvatio najiskusniji igrač gostiju Armin Kapetan i zatresao vlastiti mrežu.U 33.minuti Mirza Kovač u trku prelazi tri igrača gostiju i prisebnim udarcem u bliži ugao matira Radovića za 2:0. U 39.minuti Zeleno-crni su imali najbolju priliku prvog dijela.Čak su tri puta iz neposredne blizine šutirali, ali je golman Radović prvo odbranio udarac Bajre Spahića, zatim šut Sedada Subašića s gol linije izbija jedan odbranben i igrač i na kraju udarac Mirze Kovača sa peterca golman Radović izbija u korner.

Odavno igrači Rudara nisu prvi dio utakmice odigrali bolje, zrelije i prava je šteta što nisu materijalizirali brojne priliku.

U drugom poluvremenu Zeleno-crni su kontrolirali igru, čuvali stečenu prednost i tek u finišu imali dvije kolosalne šanse. Prvo je rezervista Šubo u 84.minuti majstorski izigrao svog čuvara i sa ivice šesnaesterca uputio snažan udarac pod prečku, ali je Radović po tko zna koji put fanstastično reagirao i spasio siguran pogodak. U 89.minuti Mirza Kovač bježi odbrani gostiju, izlazi sam pred Radovića, koji ponovo brani i spašava svoj tim težek poraza.

Taktički zrelom i racionalnom igrom, uz maksimalno zalaganje svih igrača, Zeleno-crni su zasluženo pobijedili ne baš uvjerljivu momčad Goražda, koja nije imala niti jednu izrađenu priliku i ozbiljnije zaprijetila golmanu Jamakoviću.

Rudar-Goražde 2:0

Stadion Rudara. Gledalaca 220. Glavni sudija: Josip Martinović iz Čapljine. Pomoćnici suci; Hasan Nanić iz Bužima i Adi Šabić iz Bihaća. Četvrti sudije : Kenan Bajraktarević iz Orašja. Posmatrač suđenja : Josip Marjanović iz Novog Travnika. Delegat utakmice Željko Soko iz Čapljine.
Strijelci:1:0 Armin Kapetan (autogol u 25.), 2:0 Mirza Kovač (33.)
Žuti kartoni:Čizmić, Kobilica i Musić (Rudar), Oković (Goražde).

RUDAR: Alija Jamaković, Muris Filan(od 59.Damir Bećak), Adnan Hrelja, Admir Fočo,Fadil Čizmić,Adis Goralija, Omer Musić, Sedad Subašić(od 80.Fahrudin Kovač), Belmin Kobilica, Bajro Spahić(od 66.Mirza Šubo), Mirza Kovač. Trener:Bećir Mehanović.
GORAŽDE: Marko Radović , Faris Hukara, Eldin Dučić(od 43.Haris Oković), Benjamin Šehić, Eldin Korjenić(od 82.Nudžeim Imamović), Dario Blagojević, Mladen Đoković, Nikola Danilović, Vernes Islamagić, Armin Kapetan, Igor Mirković. Trener:Gordan Mastilo.