KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Sarajevski timovi na vrhu tabele

24.09.2018. - Sjajnu utakmicu odigrali su dobojska Mladost i sarajevski Željezničar. Na kraju pobjednika nije bilo (2:2). Sarajevo se pobjedom u Krupi izjednačilo na vrhu tabele sa ljutim rivalima. Vrijedna pobjeda Zrinjskog u Bijeljini. Čelik ''samo'' remizirao na Bilinom polju.

add

Deseto kolo Premijer lige BiH donijelo je 14 golova, odnosno 2.33 po susretu. Utakmice je posmatralo skromnih 8.900 navijača od čega čak 3.000 na Bilinom polju. Najmanja posjeta zabilježena je u Bijeljini gdje je aktuelni prvak BiH Zrinjski savladao Radnik minimalnim rezultatom 1:0. U ovom kolu dodijeljeno je 24 žuta i jedan crveni karton.

Remi Čelika i Tuzle

Čelik nije uspio savladati ekipu Tuzle City pred domaćom publikom. Nakon miroljubivih 45. minuta u nastavku prvi u vodstvo dolaze gosti preko Nermina Crnkića u 63. minuti susreta. Izjednačenje i bod u konačnici domaćinu je donio Anel Dedić iz kaznenog udarca u 69. minuti.

Velika pobjeda Sarajeva u Krupi

Ekipa Sarajeva upisala je veliku pobjedu u Krupi na Vrbasu rezultatom 4:1. Goste je u vodstvo doveo Benjamin Tatar već u sedmoj minuti susreta, a posao gostima je uveliko olakšao Igor Makitan budući da je zaradio crveni karton već u 24. minuti susreta. Bordo tim je do odlaska na odmor uvećao prednost, a vlastitu mrežu pogodio je Miloš Karišik u 44. minuti. Samo dvije minute u nastavku bile su potrebne Sarajevu da postigne novi gol, a u strijelce se upisao Emir Halilović. U 68. minuti za visokih 0:4 pogodio je i Halid Šabanović, a gol utjehe domaćima je donio Saša Nikodijević u 77. minuti susreta. Ovom pobjedom Sarajevo se izjednačilo na vrhu tabele sa ekipom Željezničara.

Široki teškom mukom do bodova na Pecari

Širokobriježani su teće od očekivanog došli do tri boda na domaćem terenu. Zvijezda je u prvih 45. minuta uspjela sačuvati svoju mrežu, a domaće je u vodstvo doveo Josip Kvesić u 74. minuti susreta. Tek u finišu susreta, tačnije u 84. minuti domaći su mogli odahnuti, jer je vlastitu mrežu za 2:0 pogodio Kristijan Tojčić.

Zrinjski minimalno slavio u Bijeljini

Akutelni prvak BiH, ekipa mostarskog Zrinjskog minimalno je slavila u Bijeljini protiv Radnika rezultatom 1:0. Strijelac jedonog gola u ovom susretu bio je Nemanja Bilbija kojem je ovo bio sedmi gol u novoj sezoni. Susret u Bijeljini posmatralo je svega 300 navijača što je i namjanja zabilježena posjeta u ovom kolu.

Sloboda slavila pred domaćom publikom

Tuzlanska Sloboda savladala je Gošk pred domaćom publikom rezultatom 2:0. Domaći su slomili otpor Gabeljana tek u finišu prvog dijela susreta, u drugoj minuti sudijske nadoknade preko Saida Husejinovića, dok je drugi gol postigao Amar Beganović u 63. minuti susreta. Ovo je bila peta pobjeda Tuzlaka koji su sada na diobi četvrtog mjesta sa 17 osvojenih bodova.

Remi Mladosti i Željezničara

Najljepši meč desetog kola Premijer lige BiH odigran je u Doboju gdje su domaća Mladost i sarajevski Željezničar remizirali odigravši 1:1. Samo otvaranje susreta nagovijestilo je duel sa puno pogodaka. Nakon nekoliko prilika na obje strane, domaće je u vodstvo doveo bivši napadač škotskog Seltika, Bahrudin Atajić u 44. minuti susreta. U 57. minuti gostima je izjednačenje donio Asim Zec. Međutim sedam minuta kasnije sjajna akcija domaćih. Damir Sadiković je nanizao čak četiri fudbalera Željezničara i majstorski uposlio Nemanju Anđušića koji je lobovao Kjosevskog za 2:1. Nastavila je Mladost sa napadima, ali nije uspjela postići novi gol. Kazna je stigla u 78. minuti kada je rezervista Semir Dacić pogodio gol Emila Velića za 2:2. Vrijedi napomenuti kako je domaći tim još u dva navrata pogodio okvir gola Kjosevskog. Utakmica je ponudila mnoštvo prilika, sjajnu atmosferu na tribinama, a Plavi sa Grbavice su u ovom meču imali posjetu preko 800 navijača. Mladost i Željo su pokazali da bh fudbal ima budućnost, sjajna fudbalska predstava u kojoj je dodijeljena samo jedna javna opomena, korektna i fer igra na terenu, sjajno navijanje sa tribina bez ijednog incidenta. Sigurno je potrebno više ovakvih utakmica domaćem fudbalskom šampionatu.