KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Sarajevski derbi pripao bordo timu

05.11.2018. - Bordo tim slavio u velikom derbiju. Mladost osvojila bod na Pecari. Divljaštvo navijača Širokog Brijega se nastavlja, čeka se reakcija iz Saveza. Zvijezda iznenadila i Zrinjski.

Ahmetović srušio Želju

Ahmetović srušio Želju/foto:ss.ba

Šesnaesto kolo Premijer lige BiH obilježio je novi derbi najvećih klubova u Bosni i Hercegovini, Sarajeva i Željezničara. Bordo tim je upisao pobjedu na Koševu 2:1) i zadržao lidersku poziciju. Ovaj meč posmatralo je čak 10.000 navijača dok je na preostalih pet utakmica bilo skromin 3.200 gledalaca. Zvijezda je u Ugljeviku iznenadila Zrinjski kojeg je savladala rezultatom 1:0, dok je Mladost osvojila bod na Pecari.

Ševko Okić junak Čelika

Ševko Okić donio je Zeničanima petu pobjedu u sezoni. Čelik je upisao minimalnu pobjedu od 1:0 nad ekipom Radnika, a junak pobjede tima sa Bilinog polja bio je Okić koji je pogodio u 21. minuti za velika tri boda.

Velić junak Mladosti

Velić junak Mladosti u Širokom Brijegu

Mladost osvojila bod na Pecari

Široki Brijeg i Mladost podijelili su bodove na Pecari odigravši 1:1. Dobojani su preko Bahrudina Atajića došli do vodstva u 27. minuti susreta i na odmor otišli sa prednošću iako je domaći tim imao priliku da izjednači u prvih 45. minuta preko Dejana Čabraje čiji je penal odbranio u ovom meču odlični Emil Velić. U drugom dijelu susreta domaći su preko rezerviste Franjića došli do izjednačenja u 70. minuti. Domaći tim imao je još dvije izgledne prilike, ali je Velić novim odbranama izrastao u junaka susreta. Nakon meča uslijedile su brojne uvrede i nacionalistički ispadi publike na Pecari upućene prema igračiam i trenerima Mladosti. Ništa novo kada je u pitanju fudbalski klub iz Širokog Brijega. Nadamo se da će konačno čelni ljudi u Savezu smoći snage i adekvatno kazniti fašističko orgijanje pristalica Širokog Brijega.

Krupa tone sve dublje

Krupa je upisala novi poraz, osmi u sezoni. U Krupi na Vrbasu slavila je tuzlanska Sloboda rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Ivan Baraban u 77. minuti susreta. Ovo je Tuzlacima bila šest pobjeda u sezoni i sada je tim Slobode na petj poziciji sa 22 osvojena boda.

Tuzla savladala Gošk

Ekipa Tuzle City-a je savladala Gošk rezultatom 2:1. Edin Murga je tuzlanski tim doveo u vodstvo u 52. minuti, da bi se za izjednačenje pobrinuo Kakanjac, Vedin Kulović u 72. minuti kada je pogodio iz kaznenog udarca. Ipak domaći su šest minuta prije kraja susreta postigli i drugi bod i tako došli do pobjede. Junak ekipe Tuzle bio je Ivan Kostić.

Zvijezda iznenadila i Zrinjski

Novi premiejrligaš, ekipa Zvijezde iznenadila je i Zrinjski, aktuelnog prvaka države slavivši rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Selmir Mahmutović u 85. minuti susreta i donio svom timu veliku pobjedu, četvrtu u sezoni.

Veliki derbi pripao Sarajevu

Sarajevski derbi na Koševu pripao je bordo timu koji je slavio rezultatom 2:1. Ovaj susret posmatralo je čak 10.000 navijača, a domaće je u vodstvo doveo Mersudin Ahmetović u 17. minuti susreta. Za izjednačenje se pobrinuo Sulejman Krpić tri minute kasnije, a Krpić je pogodio sa bijele tačke. U 31. minuti Sarajevo je postiglo novi gol, a ponovo je strijelac bio Mersudin Ahmetović. Ispostavit će se kasnije da je ovo bio pobjednički gol bordo tima koji je novom pobjedom zadržao lidersku poziciju. Sarajevo je skupo platilo pobjedu nad Željezničarom jer će zbog kartona susret sa Zrinjskim u narednom kolu propustiti Tatar, Rahmanović, Crepulja, Stanojević i Šabanović.