KakanjLive | Nedjelja, 15.09.2019. godine

Sarajevo slavilo-novi poraz Mladosti

08.04.2019. - Sarajevski derbi pripao uvjelrjivo bordo timu. Čelik neporažen i u šestom proljetnom susretu. Novi poraz Mladosti koštao Adnana Zildžovića. Zrinjski i dalje sanja da može stići Sarajevo.

sarajevo

Uvjerljiva pobjeda Sarajeva u gradskom derbiju

U 25. kolu Premijer lige BiH postignuto je ukupnpo 11 golova, odnosno 1.83 po susretu. Utakmice je posmatralo 13.500 gledalaca, što je 2.250 po susretu. Prosjek posjete na bh stadionima u ovom kolu je ''popravljen'' budući da je sarajevski derbi na Grbavici posmatralo 9.500 navijača. Sudije su u ovom kolu dodijelile 25 javnih opomena (žutih kartona). U tri susreta ovog kola slavili su domaći, gosti su upisali dvije pobjede, dok je duel u Bijeljini završen podjelom bodova (Radnik-Čelik).

Zrinjski rutinski do pobjede

Mostarski Zrinjski je rutinski došao do nova tri boda na domaćem terenu. Ekipa Bake Sliškovića je golovima Ivana Čurjurića (29. minuta) i Marka Bencuna (84. minuta) stigla do vrijedne pobjede (2:0) i nastavila trku za bordo timom. Krupa se već sada nazire kao glavni kandidat za niži rang takmičenja.

Sarajevu pripao gradski derbi

Bordo timu pripao je gradski derbi na Grbavici i to uvjerljivim rezultatom 3:0. Ovo je najveći trijumf ekipe Sarajeva na stadionu Grbavica u poslijeratnom periodu i prvi put da bordo tim postigne tri gola Želji na domaćem terenu kako se igra Premijer liga BiH. Posljednji put bordo tim je postigao tri gola na Grbavici 1963. godine kada je ekipa Sarajeva slavila sa 3:2, dok velika pobjeda od 6:1 iz 1954. i dalje ostaje najveća kada je u pitanju višedecenijsko rivalstvo dva ponajveća bh kluba. Željezničar je na domaćem terenu razbijen za svega 16 minuta. Darko Lazić je doveo Sarajevo u vodstvo u 11. minuti, a samo pet minuta kasnije pogodio je Krste Velkoski za 0:2. Konačnih 0:3 djelo je Benjamina Tatara u 73. minuti susreta. Ovaj poraz je Plave sa Grbavice još više udaljio od Evrope budući da će teško do bodova i u narednom kolu jer gostuju mostarskom Zrinjskom.

Široki upisao minimalnu pobjedu

Golom Dine Ćorića Široki Brijeg je na Pecari došao do minimalne pobjede u hercegovačkom derbiju protiv Goška iz Gabele. Domaći tim je imao još nekoliko prilika da upiše i uvjerljiviju pobjedu, ali je na kraju ostalo 1:0.

Sloboda na pogon Vidovića do pobjede nad Zvijezdom

Zvijezda iz etno sela Stanišići je na Tušnju imala vodstvo sve do posljednjih osam minuta susreta. Fedor Predragović je doveo tim Zvijezde u vodstvo u 28. minuti, da bi Sloboda u posljednjih osam minuta preokrenula rezultat i slavila. Antonio Vidović je prvo u 82. minuti pogodio za izjednačenje, a potom je bio siguran i sa bijele tačke pet minuta kasnije za vrijednu pobjedu tuzlanskog tima.

Asani

Novi poraz Mladosti

Mladost je pala u rezultatsku, ali i golgetersku krizu. Tim iz Doboja je u ovoj godini uspio upisati samo jednu pobjedu i to na otvaranju proljetnog dijela prvenstva protiv Goška kada su slavili sa minimalnih 1:0. U posljednjih pet susreta Dobojani su samo remizirali sa Zrinjskim i upisali su četiri poraza. U posljednja četiri meča nisu postigli nijedan gol. U ovom kolu Mladost je poražena na domaćem terenu od ekipe Tuzla City-a rezultatom 2:0. Tim iz Tuzle je slavio golovima Voje Ubiparipa iz 13. i 84. minute. Prvi gol Tuzlaci su postigli sa bijele tačke. Domaći su nakon susreta imali mnogo prigovora na suđenje Slađana Došle i njegovih pomoćnika koji su u nekoliko navrata ozbiljno oštetili domaći tim. Nakon novog poraza Mladosti klupu Dobojana napustio je trener Adnan Zildžović, pa će ekipu u narednom periodu voditi Elvedin Beganović.

Bojan Pavlović ponovo junak Čelika

Zenički Čelik igra preporođeno. Tim sa Bilinog polja je osvojio bod(ove) i u šestom kolu proljetnog dijela sezone. Junak zeničkog tima ponovo je bio golman Bojan Pavlović koji je odbranio kazneni udarac Radnikovom Veliboru Đuriću u 17. minuti susreta. U još tri navrata u ''duelima'' sa Irfanom Hadžićem Pavlović je izašao kao pobjednik i donio svom tim vrijedan bod na teškom gostovanju u Bijeljini.