KakanjLive | Ponedjeljak, 25.03.2019. godine

Sarajevo razbilo Široki, Mladost odlična protiv Zrinjskog

11.03.2019. - Mladost je osvojila svoje prve bod(ove) protiv Zrinjskog u Premijer ligi BiH. Krupa novim porazom tone sve dublje i već je jednim korakom u Prvoj ligi RS-a. Sarajevo je pobjedom na Pecari korak bliže tituli prvaka BiH. Gradski derbi u Bijeljini pripao Radniku.

DSC06060

Duel Mladosti i Zrinjskog okončan bez pobjednika

Nakon 22 kola Premijer lige BiH ekipa Sarajeva ima dvocifrenu prednost nad mostarskim Zrinjskim i titula je sve bliže Koševu. Mladost je uspjela osvojiti prvi bod protiv Zrinjskog u Premijer ligi, a u bijeljinskom derbiju više sreže je imao stariji premijerligaš. Sloboda i Željezničar odigrali su blijedu utakmicu na Tušnju, a Fukare su zgrozile bh javnost. Ovo kolo donijelo je skromnih 10 golova, odnosno 1.66 po susretu. Dodijeljeno je 27 javnih opomena, dok je utakmice u ovom kolu gledalo 9.850 gledalaca, 1.461 po susretu.

Dilaver i Dedić donijeli pobjedu Zeničanima

Zenički Čelike je pred domaćom publikom savladao Gošk rezultatom 3:1. Mrežu Gabeljana je prvo pogodio Haris Dilaver u 22. minuti susreta, dok je dva gola postigao Anel Dedić i to u 59. i 61. minuti meča. Utješni gol za goste postigao je Safet Mujkić u 71. minuti za konačnih 3:1.

Dva susreta završena bez pobjednika

Utakmice na Tušnju i u Doboju završene su bez pobjednika. Dok su Sloboda i Željezničar odigrali blijedu utakmicu na Tušnju u prvi plan su ''izbili'' navijači Slobode koji su svojim nepromišljenim potezima uvijreidli legendu bh fudbala, Ivicu Osima, ali i njegovog sina Amara koji je trenutno na klupi sarajevskih Plavih. Jako dobru partiju u Doboju su odigrali Mladost i Zrinjski. Domaći tim pružio je snažan otpor aktuelnim prvacima BiH i bio je konkretniji tokom svih 90 minuta. Nažalost izostala je realizacija na obje strane i meč je završen podjelom bodova.

Krupa izgubila na domaćem terenu

Do bodova spasa došla je ekipa Tuzle City-a na gostovanju kod Krupe slavivši rezultatom 2:0. Pobjedu Tuzlacima donio je Vojo Ubiparip svojim golovima u 19. i 36. minuti susreta. S druge strane Krupa je prikovana za dno tabele i sve je izvjesnije da će od naredne sezoen igrati u Prvoj ligi RS-a.

Radnik slavio u gradskom derbiju

Radnik je golom Irfana Hadžića slavio u gradskom derbiju protiv Zvijezde 09. Odlučujući gol pao je u 21. minuti prvog dijela susreta. Stečenu prednost iz prvog poluvremena ekipa Radnika je sačuvala i u nastavku i zasluženo došla do tri boda. Nakon ovog poraza trener Zvijezde Darko Nestorović je podnio ostavku na mjesto šefa stručnog štaba.

Pobjeda Sarajeva na Pecari

Sarajevo je pobjedom na Pecari protiv Širokog Brijega pokazalo da je trenutno najbolja ekipa u Bosni i Hercegovini. Bordo tim je slavio sa uvjerljivih 3:0. Mrežu Širokobriježana prvi je pogodio Benjamin Tatar u 59. minuti, a u 66. minuti već je bio 0:2 za goste, a strijelac je bio Anel Hebibović. Za konačnih 0:3 pogodio je Mersudin Ahmetović samo četiri minute kasnije. Sa nova tri boda ekipa Husrefa Musemića je otišla na 11 bodova prednosti u odnosu na Zrinjski.