KakanjLive | Utorak, 16.10.2018. godine

Sarajevo razbilo Mladost, Zvijezda upisala prvu pobjedu

08.10.2018. - Sarajevo je razbilo Mladost u Doboju i zadržalo lidersku poziciju. Zrinjski upisao sigurnu pobjedu u Gabeli. Anel Husić postigao jet-trik i donio prvu pobjedu ekipi Zvijezde.

001 MladostSarajevo

Sarajevo u Doboju pokazalo zašto je lider Premijer lige BiH

Trinaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine bilo je ujedno i najefikasnije u ovoj sezoni. Postignuta su čak 24 gola, što je četiri po susretu. Susrete je posmatralo 8.800 gledalaca, odnosno nešto više od 1.466 po jednom meču. U ovom kolu dodijeljeno je 16 žutih i dva crvena kartona.

Čelik prokockao bodove na Grbavici

Željezničar je na Grbavici poveo golom Asima Zeca u 26. minuti susreta, a u finišu prvog poluvremena izjednačenje gostima donio je Nermin Jamak u 42. minuti. Domaći tim je u 66. miuti susreta ostao bez Eldara Šehića, a vodstvo gostima je donio Ševko Okić u 67. minuti i gosti iz Zenice su bili na pragu pobjede. Ipak domaći tim je za samo četiri minute uspio doći do ''poravnanja'', a strijelac je bio Matej Rodin. Pobjedu domaćinu donio je ponajbolji igrač Plavih, Sulejman Krpić u 82. minuti susreta.

Zrinjski siguran u Gabeli

Vlastitu mrežu u 11. minuti pogodio je Marin Karamarko, a samo sedam minuta kasnije Zrinjski je imao dva gola prednosti, a strijelac je bio Edin Rustemović. U samom finišu susreta gosti su postigli dva nova gola preko Tonija Jovića (84. minuta) i Marina Galića (90.minuta) i upisali visoku pobjedu.

Het-trik Anela Husića

Na stadionu Tušanj ekipa Zvijezde-09 iz etno sela Stanišići iznenadila je domaću Slobodu i upisala visoku pobjedu rezultatom 3:0. Heroj susreta bio je bivši igrač Tuzlaka, Anel Husić koji je u ovom meču postigao het-trik. Napadač Zvijezde golove je postigao u 21., 58. i 64. minuti susreta i donio prvu pobjedu u novoj sezoni svom timu.

Potop Mladosti u Doboju

Ekipa Mladosti doživjela je jedan od težih poraza u svojoj historiji. Bolji od izabranika Adnana Zildžovića bili su bordo momci koji su superiorno došli do pobjede u Kaknju. Mersudin Ahmetović je doveo goste u vodstvo u 23. minuti, a samo sedam minuta kasnije pogodio je i Amar Rahmanović. U 36. minuti Krste Velkoski je postigao novi gol za Sarajevo i sa prednošću ekipe Husrefa Musemića od 3:0 se otišlo na odmor. U 54. minuti Amar Rahmanović je pogodio za 4:0, da bi Benjamin Tatar postigao prelijep gol u 64. minuti sa oko dvadesetak metara. Za konačnih 0:6 pobrinuo se Krste Velkoski u sudijskoj nadoknadi vremena.

Radnik siguran na domaćem terenu

Ekipa Radnika je u Bijeljini slavila protiv Tuzle rezultatom 3:1. Irfan Hadžić je doveo domaći tim u vodstvo u 6. minuti susreta, da bi Velibor Đurić pogodio za 2:0 u 32. minuti. Prednost od tri gola domaćima je donio Dušan Martinović, dok je utješni gol za ekipu Tuzla City-a postigao Vojo Ubiparip u samom finišu susreta (86. minuta).

Široki rutinski protiv Krupe

Nakon blijedog izdanja u prvih 45 minuta Široki je u nastavku slomio otpor Krupe i slavio sa 2:0. Dejan Čabraja je doveo tim sa Pecare u vodstvo u 66. minuti sa bijele tačke , da bi Mateo Marić potvrdio pobjedu Širokobriježana u 75. minuti susreta.