KakanjLive | Četvrtak, 20.06.2019. godine

Sarajevo prvak BiH, Mladost šesta

28.05.2019. - FK Sarajevo prvak je BiH za sezonu 2018-2019. U evropska takmičenja idu još ekipe Zrinjskog, Širokog Brijega i Radnika. Željezničar nije dobio licencu drugostepene komisije i Plavi sa Grbavice neće igrati Evropu ove godine, dok je dobojskoj Mladosti Evropa izmakla za jedan bod. Ekipa Elvedina Beganovića je sezonu okončala na odličnoj šestoj pozciji sa 43 boda.

safasf

Spuštena je zavjesa na još jednu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Odigrano je i posljednje kolo u sezoni 2018-2019. Odavno su poznati putnici u niži rang takmičenja, a sada je jasno ko će predstavljati BiH u euro kupovima. U posljednjem kolu najelitnijg fudbalskog takmičenja u BiH postignuto je 12 golova, odnosno dva po susretu. Mečeve je pratilo skromnih 3.360 gledalaca ili samo 560 po susretu, dok su u ovom kolu dodijeljena 23 žuta kartona.

Mladost rođendan proslavila pobjedom

Dobojska Mladost je šezdeseti rođendan Kluba proslavila pobjedom nad Krupom rezultatom 3:1. Ekipu Elvedina Beganovića je nakon prelijepe akcije u vodstvo doveo Nemanja Anđušić u 15. minuti i sa ovim rezultatom (1:0) se otišlo na odmor. U 56. minuti susreta dosuđen je penal za domaće, a siguran realizator bio je Bahrudin Atajić za 2:0. Gosti su potom zaigrli nešto ofanzivnije i postigli gol preko Marka Brtana u 72. minuti za 2:1, ali je novim eurogolom Filip Arežina riješio sve dileme oko pobjednika svojim novim golom sa preko 20 metara u 85. minuti za konačnih 3:1.

Radnikova pobjeda za Evropu

Radnik je na domaćem terenu u Bijeljini golom Irfana Hadžića iz 73. minute savladao Slobodu rezultatom 1:0. Ova pobjeda je bijeljinskom timu u konačnici donijela plasman u Evropa ligu (kvalifikacije) budući da Plavi sa Grbavice nisu dobili licencu od drugostepene komisije za licenciranje.

Remi Čelika i Širokog

Zenički Čelik i Široki Brijeg remizirali su na Bilinom polju u posljednjem kolu odigravši 1:1. Hercegovački tim je došao u vodstvo preko mladog Mate Stanića u osmoj minuti, da bi 12 minuta kasnije za izjednačenje pogodio Haris Dilaver. Do kraja susreta bilo je po nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Željo razbio Tuzla City

Plavi su u potpunosti razbili ekipu Tuzla City-a na gostovanju rezultatom 3:0. Sulejman Krpić je doveo Željezničar u vodstvo u 22. minuti susreta, da bi devet minuta kasnije mrežu Tuzle pogodio i Haris Hajdarević. Do odlaska na odmor već je bilo 3:0 za goste, a u strijelce se upisao i Ermin Zec u 44. minuti susreta. U drugom dijelu meča nije bilo golova, a Željo je upisao uvjerljivu pobjedu. Ipak pobjeda i četvrta pozicija sa 50 osvojenih bodova nisu bili dovoljni ekipi Željezničara za plasman u evropska takmičenja jer nisu dobili licencu, pa će u kvalifikacije za Evropa ligu bijeljinski Radnik.

Remi Zvijezde i Zrinjskog

Zvijezda i Zrinjski remizirali su u Ugljeviku odigravši 0:0. Susret nije ponudio mnogo uzbuđenja, a na kraju meča tek 260 prisutnih navijača nije moglo biti zadovoljno igrom fudbalera oba tima kojima je očito nedostajalo motivacije jer je meč bio bez rezultaskog značaja.

Sarajevo slavilo u Gabeli

Prvaci BiH, ekipa Sarajeva je rutinski savladala Gošk u Gabeli rezultatom 2:0. Aladin Šišić je doveo bordo ekipu u vodstvo u 9. minuti susreta, a na drugi gol se čekalo sve do podljednjih trenutaka susreta kada je Kenan Dervišagić (93. min) pogodio mrežu Goška za konačnih 0:2.