KakanjLive | Utorak, 16.07.2019. godine

Sarajevo na korak do titule

07.05.2019. - Sarajevo razbilo Čelik na Koševu i grabi ka titulu prvaka BiH. Krupa ne odustaje lako od Premijer lige BiH. Željo ponovo uz pomoć sudija do pobjede nad Mladosti.

sarajevo

Trideseto kolo Premijer lige bilo je jako efikasno budući da su napadači u šest mečeva postigli 20 golova, odnosno 3.33 po susretu. U ovom kolu dodijeljena su 23 žuta i dva crvena kartona (oba za igrače Mladosti). Susrete je posmatralo  samo 7.130, od čega 3.500 na Koševu susret Sarajeva i Čelika. U četiri susreta slavili su domači timovi, dok su gosti slavili u jednom, a jedan je završen neodlučeno.

Krupa se ne predaje

Krupa još uvijek ne odustaje od Premijer lige Bosne i Hercegovine. Tim Slobodana Starčevića je pred domaćom publikom savladao Zvijezdu iz etno sela Stanišići rezultatom 2:0. Nakon miroljubivih 45 minuta igre, na otavranju drugog dijela susreta domaći su poveli preko Bojana Puzigaće sa bijele tačke. Nastavio je tim sa Vrbasa sa atacima ka golu Filipa Erića, a dobru igru Krupa je krunisala novim golom u 64. minuti kada je Marko Brtan pogodio za 2:0 i šestu pobjedu svog tima u ovoj sezoni. Tri kola je do kraja sezone, a Krupa ima još utakmice protiv Slobode, Goška i Mladosti. U svakom od preostala tri susreta tim Starčevića mora do pobjeda uz nadu da će Tuzla City napraviti kiks jer ima tri jaka protivnika: Sarajevo, Zrinjski i Željezničar.

Sarajevo razbilo Čelik

Bordo tim je pred domaćom publikom razbio zenički Čelik rezultatom 5:0 i na korak je do titule prvaka Bosne i Hercegovine. Uvodnih 20 minuta na Koševu je bilo mirno, a onda su za samo 12 minuta pala tri gola. Benjamin Tatar je pogodio mrežu Zeničana u 21. i 32. minuti, a u listu strijelaca se u prvom poluvremenu upisao i Mersudin Ahmetović u 25. minuti. U drugom poluvremenu viđena su još dva gola u mreži Fikreta Karajbića, a strijelci su bili Anel Hebibović u 59. i Amar Rahmanović u 63. minuti susreta.

radnikubodumostaru

Novi kiks Zrinjskog na domaćem terenu

Mostarski Zrinjski je gotovo pa sigurno ostalo bez titule prvaka BiH. Plemići su na domaćem terenu ''samo'' remizirali sa Radnikom kojem je ovo bio dvanaesti uzastopni susret bez poraza. Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika, a Mostarci su u vodstvo došli u 56. minuti preko Renata Gojkovića. U 73. minuti Radnik je odgovorio preko bivšeg igrača dobojske Mladosti Dejana Maksimovića koji je pogodio za izjednačenje. Domaći su mogli do pobjede u 76. minuti, ali sa bijele tačke golmana Mladena Lučića nije uspio savladati Miloš Filipović i ostalo je 1:1, a Zrinjski je gotovo pa sigurno ostao bez nove titule prvaka BiH.

Het-trik mladog Jurića

Široki Brijeg je na Pecari sa visokih 4:0 savladao tuzlansku Slobodu. Junak Širokobriježana je mladi Stipe Jurić koji je na ovom susretu postigao čak tri gola (20.,54. i 69. minuta). U listu strijelaca upisao se i Stipo Marković u 56. minuti za ubjedljivu pobjedu hercegovačkog tima koji čvrsto drži treću poziciju sa 50 osvojenih bodova.

Gošk seli u Prvu ligu Federacije

Gošk je poražen na domaćem terenu od Tuzle City rezultatom 3:0 i tri kola prije kraja sezone je i zvanično ispao iz Premijer lige BiH. Tim Tuzle su do pobjede vodili Jovo Kojić (22. minuta), Dejan Širanović (61. minuta) i Vojo Ubiparip (82. minuta). Ovo je za ekipu Tuzle bila vema vrijedna pobjeda, jer će voditi veliki bitku sa ekipom Krupe za opstanak u premiejrligaškom društvu.

mladst

Željo sa dva igrača više savladao Mladost

Željezničar je na Grbavici savladao dobojsku Mladost rezultatom 3:1. Mladost je šokirala domaće u 26. minuti kada na ubačaj Arežine pogađa Guzina sa osam metara za vodstvo Mladosti, a potom je uslijedio šok za gostujući tim. Druže žute kartone dobili su Asani i Biber i Mladost je ostala u polju sa devet igrača. Brojčanu prednost domaći tim je iskoristio u ifnišu prvog dijele preko Sinana Ramovića i izjednačio na 1:1, da bi u nastavku preko Mateja Rodina (77.minuta) i Sulejmana Krpića (83. minuta) došao do pobjede.