KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Sarajevo jesenji prvak BiH

04.12.2018. - Sloboda je prekinula niz Mladosti od pet susreta bez poraza. Novi kiks Željezničara. Sarajevo proslavilo jesenju titulu. Zrinjski slavio minimalno protiv Krupe.

dd

Posljednje kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u ovoj kalendarskoj godini donio je nam je 17 golova, odnosno nešto više od 2.83 po susretu. Utakmice je posmatralo skromnih 3.877 gledalaca ili 646 po susretu, dok je u ovom kolu dodijeljeno 17 žutih i jedan crveni karton.

Sarajevo ovjerilo jesenju titulu pred domaćim navijačima

Sarajevo je pobjedom nad zeničkim Čelikom (3:1) ovjerilo titulu jesenjeg prvaka BiH. Bordo tim je došao u vodstvo golom mladog Selmira Pidre u 35. minuti susreta, da bi u 44. izjednačio Marin Jurina. Domaća ekipa je u drugih 45 minuta iskoristila brojčanu prednost (u 38- minuti drugi žuti karton dobio Mahir Mehić) i postigla dva gola. Amar Rahmanović je prvo donio prednost Sarajevu u 54. minuti, da bi konačnih 3:1 postviao Haris Handžić pet minuta prije kraja susreta.

Remi Zvijezde i Tuzle

Zvijezda iz etno sela Stanišići i Tuzla City remizirali su odigravši 1:1. Gosti iz Tuzle su rano došli u vodstvo, već u 3. minuti preko Mirsada Hasanovića, da bi izjednačenje i na kraju ispostavit će se bod ''domaćinu'' donio Ermin Huseinbašić u 31. minuti.

Zrinjski minilano protiv Krupe

Zrinjski je na domaćem terenu minimalno savaldao Krupu rezultatom 1:0. Jedini gol u ovom susretu postigao je Eman Marković u 65. minuti.

Novi kiks Plavih sa Grbavice

Ekipa sarajevskog Željezničara upisala je i četvrti domaći poraz. Široki Brijeg je slavio na Grbavici rezultatom 3:2. Tim sa Pecare je poveo već na početku susreta, u 2. minuti preko Matea Marića, da bi izjednačenje domaćinu donio Haris Hajdarević u 19. minuti. U 28. minuti Luka Begonja je donio novo vodstvo Širokobriježanima, da bi se na izjednačenje pobrinuo Filip Jazvić u 49. minuti. U 86. minuti pobjedu gostima donio je Correia Silva iz kaznenog udarca.

Gošk i Radnik rmizirali u Gabeli

Gošk je remizirao pred domaćo publikom protiv bijeljinskog Radnika odigravši 1:1. Nakon blijedih prvih 45 minuta goste je u vodstvo doveo Dušan Martinović u 52. minuti susreta, da bi domaći tim izjednačio u 80. minuti preko Mirsada Ramića. Iako je domaći tim imao još dvije izgledne prilike u nastavku rezultat se nije mijenjao i susret je oknčan podjelom bodova.

Sloboda savladala Mladost

Tuzlaci su prekinuli niz Dobojana od pet susreta bez poraza. Slobodu je u vodstvo doveo Ivan Baraban u 3. minuti susreta i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku je u 76. minuti rezultat izjednačio kapiten Aladin Isaković, da bi pobjedu domaćem timu nakon lijepe akcije donio Mehmed Alipsahić. Ovom pobjedom Sloboda je preskočila Mladost na tabeli.