KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Sarajevo i dalje lider-Mladost slavila u Tuzli

22.10.2018. - Bordo tim upisao nova tri boda i zadržao lidersku poziciju. Željo slavio u Mostaru. Mladost se revanširala Tuzlacima za poraz na otvaranju sezone. Čelik ispustio dva boda u finišu susreta.

001 ATAJIC

Četrnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je tek šest golova, što je jedan gol po susretu. U ovom kolu dodijeljena su 33 žuta kartona, a susrete je posmatralo 8.660 gledalaca, odnosno nešto više od 1.443 po meču.

Široki u nadoknadi do boda

Zenički Čelik je na Bilinom polju u posljednjim momentima susreta ispustio dva boda. Čelik je u vodstvo došao preko Anela Dedića u 38. minuti i držao minimalnu prednost dve do druge minute sudijske nadoknade kada Bernardo Matić pogađa mrežu zeničkog tima za konačnih 1:1.

Mreže mirovale u Krupi na Vrbasu

Krupa ponovo nije uspjela doći do pobjede na domaćem terenu. Susret između Krupe i Radnika završen je sa nepopularnih 0:0. Iako prilika nije nedostajalo golmani Matej Marković i Mladen Lučić su uspjeli sačuvati svoje mreže.

Druga gostujuća pobjeda Mladosti

Dobojska Mladost slavila je na Tušnju sa minimalnih 1:0 protiv ekipe Tuzla City-a. Jedini gol na susretu postigao je Bahrudin Atajić sa bijele tačke u 6. minuti. Imala je Mladost u prvom dijelu susreta još dvije izgledne prilike preko Guzine i Mujagića, ali je ostalo 0:1. U drugom dijelu susreta ekipa Adnana Zildžovića je uspjela sačuvati svoju mrežu i upisati drugu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni. Ovom pobjedom Dobojani su se revanširali Tuzlacima za poraz na otvaranju sezone.

Nova pobjeda Zvijezde

Zvijezda iz etno sela Stanišići je upisala drugu pobjedu u nizu. NA gradskom stadionu u Ugljeviku tim Zvijezde-09 je sa minimalnih 1:0 golom Miljana Govedarice iz 18. minute savladao Gošk.

Sarajevo minimalno protiv Slobode

Bordo tim je upisao desetu pobjedu u sezoni i zadržao lidersku poziciju. Gol odluke pao je u 61. minuti kada je Krste Velkoski pogodio sa bijele tačke i donio svojoj ekipi tri velika boda.

Željo savladao Plemiće

U derbiju kola Željezničar je u Mostaru savladao ekipu Zrinjskog minimalnim rezultatom 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a jedini gol na susretu postigao je Sulejamn Krpić u 62. minuti i donio svom timu tri velika boda.