KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Sarajevo grabi ka tituli, Željo savladao Mladost

05.03.2019. - Sarajevo iskoristilo kiks Zrinjskog i sad je na plus devet bodova u odnosu na mostarski tim. Željo prekinuo niz od šest uzastopnih poraza pobjedom protiv Mladosti. Krupa ton sve dublje.

gg

Mladost više od sat vremena na Grbavici igrala sa igračem manje

Dvije utakmice 21. kola Premijer lige BiH završene su bez pogodaka. Zrinjski je napravio novi kisk. Na domaćem terenu je remizirao sa Radnikom i tako je sada na minus devet bodova zaostatka za ekipom Sarajeva. Blijedo izdanje pružili su i fudbaleri Goška i Slobode, a i ovaj susret je završen sa nepopularnih 0:0.

Haris Dilaver ponovo junak Čelika

Tuzla City i Čelik remizirali su odigravši 1:1. Vojo Ubiparip je tizalnski tim doveo u vodstvo u 11. minuti sa bijele tačke i ovaj rezultat se zadržao sve do pred sam kraj meča i kada se očekivalo da će tim Tuzle upisati šest pobjedu u 91. minuti bod svom timu donosi Haris Dilaver.

Treći uzastopni remi Zvijezde

Zvijezda iz etno sela Stanišići je bila pred pobjedom protiv Širokobriježana. Nakon što je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:0 Fedor Predragović je tim Zvijezde doveo u vodstvo u 66. minuti i tim Zvijezde je bio pred pobjedom u Ugljeviku, a onda je u 93. minuti mrežu Zvijezde pogodio Dražen Bagarić za izjednačenje Širokog Brijega.

Novo pobjeda bordo tima

Bordo tim je na Koševu savladao posljdnoplasiranu Krupu rezultatom 2:1. Emir Halilović je doveo Sarajevo u vodstvo veću 4. minuti sustera, a na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom- Za 1:1 je pogodio Saša Nikodijević u 36. minuti. Najbolji golgeter Sarajeva Mersuin Ahmetovič je svom timu donio pobjedu u 73. minuti kada je pogodio za konačnih 2:1 i plus devet poena prednosti u odnosu na mostarski Zrinjski.

Željo sa igračem više do tri boda

Mladost je odigrala jako dobar meč na Grbavici protiv Željezničara. Tim Adnana Zioldžovića je u prvih pola sata sustera bio ravnopravan protivnik, a Dobojane je u vodstvo doveo Gedeon Guzina u 29. minuti susteta. Samo četiri minute kasnije Zoran Grbič je iskuljučio Nanu Welbecka iz igre nakon prestrogo dosuđenog drugog žutog kartona, pa je tim Mladosti bio prisiljen igrati sa igračem manje sat vremena. Dobojani su sačuvali prednost u prvih 45. minuta, da bi za izjednačenje pogodio Mladen Veselinović u 57. minuti susreta. Za pobjedu Željezničara pobrinuo se bivši reprezentativac BiH, Ermin Zec golom u 69. minuti susreta.