KakanjLive | Petak, 20.10.2017. godine

Rukometni Kup BiH: Bosna preko Kaknja u dalje takmičenje

26.11.2015. - U prvom pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine, premijerligaš iz Visokog bio je uspješniji od oslabljene ekipe Kaknja i zasluženo izborio plasman u 2. pretkolo u kojem će igrati sa pobjednikom susreta Igman (Ilidža) - Konjuh (Živinice)

rukomet_kup

U prvom pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine, premijerligaš iz Visokog bio je uspješniji od oslabljene ekipe Kaknja i zasluženo izborio plasman u 2. pretkolo u kojem će igrati sa pobjednikom susreta Igman(Ilidža)-Konjuh (Živinice)

Premda su nastupili znatno oslabljeni jer su izostali kažnjeni Edin Velispahić, bolesni Dino Hadrović, Kenan Zaimović i Dino Sabljaković, rukometaši Kaknja pružili su solidan otpor visočkom premijerligašu. Prvih desetak minuta protekao je u ravnopravnoj igri, što pokazuje i rezultat (6:6 u 11.minuti). Serijom od 4:0 gosti u 26. minuti uspijevaju steći plus (11:15) i na odmor otići sa solidnom prednošću (12:16).

Početak drugog poluvremena pripao je razigranim gostima koji su serijom od 6:1 povećali prednost nač čak devet golova razlike(13:22) i već tad je bilo riješeno pitanje pobjednika. Sa tri uzastopna pogotka Zahirovića, Bjelopoljaka i Begagića, igrači Kaknja uspijevaju smanjiti rezultat,ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz. Igrači Bosne Centrotransa bili su bolji tokom cijele utakmice i njihova pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Predvođeni omalenim razigravačem Adnanom Fidahićem, kojem su uspješno asistirali Enes Skopljak , Eldar Bečak, Nedžad Imamagić I Amar Spahić, izabranici trenera Zdenka Antovića potvrdili su svoj potencijal I brzim I organiziranim akcijama zadavali dosta problema ne baš homogenoj odbrani Kaknja I golmanima Mevludinu Čehajiću I Adnanu Fejzoviću.Pored ova dva golmana, trener Zaimović koristio je usluge samo sedmorice igrača,što se svakako osjetilo na igru, posebno kad je riječ o odbrani. Bolji od ostalih bili su vanjski bekovi Adnan Bevrnja(10) I Admir Bjelopoljak(9), koji su sa 19 postignutih golova doprinijeli minimalnom porazu, koji je uz malo više sreće I koncvetracije ,te agresiovnije odbrane, mogao biti još mani,pa čak neizvjestan do kraja meča.

Mrlju na ovaj susret bacilli su trener gostiju Zdenko Antović , službeni predstavnik Edin Bukva,a posebno fizioterapeut Tarik Bukva, koji su nesportskim ponašanjem I čestim prigovorima na odluke sudija u završnici meča izazvali gnjev navijača I domaćeg vodstva, koji je eskalirao izlaskom sa parketa I samo zahvaljujući brzoj intervenciji policije nije došlo do težeg incidenta.

RK Bosna Centrotrans, klub svjetle tradicije, inače dvostruki osvajač Kupa BiH(1995. i 2001, op.a), ne bi smjela dozvoliti da je predstavljaju ovakvi sportski radnici.

RK Kakanj-Bosna Centrotrans (Visoko) 28:32

Sportska dvorana u Kaknju. Gledalaca 200. Sudije: Goran Ilić i Vedran Paleksić (oba Doboj). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla)

RK Kakanj: Fejzović, Čehajić, Šehić, Amitović, Zahirović 2, Bevrnja 10, Demir, Begagić 6, Bjelopoljak 9, Mehić, Filipović 1.Trener: Nedžad Zaimović.

RK Bosna Centrotrans (Visoko): Hadžić, Pekić, Spahić 5, Čabaravdić 1, Balta 2, Fidahić 5, Hrnjić 1, Hasečić, Semić, Imamagić 2, Limo, Buljina 3, Bečak 5, Sirćo, Omanović, Skopljak 8.Trener: Zdenko Antović.