KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Rukometaši slavili u Tešnju

28.10.2018. - Rukometaši Kaknja su u šestom kolu Prve rukometne lige Federeracije – grupa Sjever u Tešnju savladali domaću Bosnu rezultatom 31:28. Iako oslabljeni neigranjem Lilića i Amitovića Kakanjci su upisali četvrtu pobjedu u sezoni.

001 RUKOMET

Domaća Bosna uspjela je parirati razigranoj ekipi Kaknja samo u uvodnih desetak minuta susreta, a potom Kakanj odlazi na četiri gola prednosti i mirno privodi prvo poluvrijeme kraju (13:17).

Domaći rukometaši su odigrali nešto bolje u drugom poluvremenu (15:14), ali im je to bilo nedovoljno budući da su Kakanjci upisali vrijednu pobjedu.

I u ovom susretu trener Kaknja Nedžad Zaimović nije mogao računati na usluge mladog Admitovića koji je na okupljanju reprezentacije SAD-a, kao ni na golmana Lilića koji je bio odsutan zbog poslovnih obaveza. Uprkos ovim izostancima petorka Balta, Brkić, Delić, Bračković i Spahić je bila dovoljna ekipi Kaknja da upiše četvrti prvenstveni trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Haris Bračković sa 11 postignutih golova. Po pet su postigli Brkić, Delić i Spahić, dok je odličan meč odigrao i mladi golman Admir Hadrović koji je susret okončao sa 15 odbrana.

U domaćem timu bolji od ostalih bio je Dražen Kuzmić sa šest golova, dok su po pet postigli Zlatko Isaković i Nikola Sauka.

-Bio je ovo još jedan dobar susret naših igrača. Domaći su nam parirali do polovine prvog poluvremena, a onda je sjajan posao na golu odradio mladi Hadrović i omogućio nam da napravio osjetniju prednost. U nastavku smo susret mirno priveli kraju i zasluženo slavili. Čestitke momcima na dobroj igri i vrijednoj pobjedi, rekao je nakon susreta trener Kaknja Nedžad Zaimović za KakanjLive.

Nakon šest kola Kakanjci su na omjeru od četiri pobjede i dva poraza. U narednom kolu ekipa Kaknja je slobodna, dok će u sedmom kolu pred domaćom publikom ugostiti ekipu ''Sana 7'' iz Sanskom Mosta.

BOSNA TS – KAKANJ 28:31 (13:17)