KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Rukometaši slavili u Sanskom Mostu

28.04.2019. - Amar Amitović i Admir Bjelopoljak su vodili rukometaše Kaknja do jedanaeste ovosezonske pobjede u Sanskom Mostu. Rukometaši Kaknja su slavili rezultatom 44:35 protiv ekipe Sane 7.

DSC06339

Rukometaši Kaknja slavili su u Sanskom Mostu protiv ekipe Sane 7 rezultatom 44:35 u okviru 23. kola Prve rukometne lie Federacije BiH – grupa Sjever.

Kakanjci su od prve minute nametnuli svoj ritam i opravdali ulogu favorita. Nijednog trenutka nije bila upitna uvjerljiva pobjeda izabranika Nedžada Zaimovića koji su već nakon 30 minuta susreta imali nedostićnih sedam golova prednosti (13:20).

U drugom poluvremenu rukometaši Kaknja su održavali prednost i na kraju zasluženo slavili sa devet golova razlike. Rukometaše Kaknja su do pobjede vodili Amar Amitović sa 13 i Admir Bjelopoljak sa devet golova. Svi igrači Kaknja koji su otputovali u Sanski Mosrt upisali su minutažu, a po poluvrijeme su branili Čehajić i Hadrović.

U poraženoj ekipi Nail Selman i Haris Dugonjić su postigli po deset golova.

-Nastavili smo niz pobjeda. Svi momci su dobili šansu za igru i odlično su ispoštovali dogovor koji smo imali prije utakmice. Posebno su me oduševili Čobo i mladi Đokić. Najbitnija su tri boda, rekao je trener ekipe Kaknja Nedžad Zaimović nakon susreta.

U prilog ekipi Kaknja ide i odluka Saveza da utakmicu 22. kola između RK Kakanj i RK Bosna 2 registruje rezultatom 10:0 u korist ekipe Kaknja. Podsjećamo ovaj susret je prekinut zbog tučnjave igrača koju su inscenirali gosti, kao i gostujuća publika.

Susret u Sanskom Mostu je šesti u kojem su rukometaši Kaknja ostali neporaženi (pet pobjeda i remi) i sada sa 34 boda zauzimaju šestu poziciju na tabeli. U narednom kolu Kakanj će ugostiti lidera na tabeli, tuzlansku Slobodu.

RK SANA 7 – RK KAKANJ 35:44 (13:20)