KakanjLive | Petak, 20.07.2018. godine

Rukometaši pružili snažan otpor Borcu

30.03.2018. - Rukometaši Kaknja pružili su snažan otpor favorzovanoj ekipi Borca u okviru 19. kola rukometne Premijer lige BiH, ali ipak nisu uspjeli izbjeći poraz jer je banjalučki tim slavio rezultatom 30:24.

Veći dio prvog poluvremena protekao je u egalu, a Borac je tek u posljednje dvije minute prvog dijela susreta iskoristio brojčanu prednost na pakretu i na odmor otišao sa tri gola prednosti (11:14).

Kada su izabranici Bojana Unčanina u petoj minuti nastavka susreta imali šest golova prednosti (13:19) očekivala se ubjedljiva pobjeda Borca, no to se nije desilo. Sjajnom igrom u odbrani i strpljivim napadima Kakanjci dolaze na minus dva (21:23), ali ograničen fond igrača u taboru domaćina nije mogao parirati iskusnijoj ekipi Borca koja je na kraju slavila sa šest golova razlike (24:30).

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Duško Hercegovac sa šest golova, dok su po pet postigli Dejan Unčanin i Goran Daničić. U ekipi Kaknja najbolji je bio Admir Bjelopoljak sa sedam golova, dok je Enes Skopljak postigao šest. Jako dobar meč u ekipi Kaknja odigrao je i golman Samir Lilić koji je na svom kontu imao 15 odbrana za nepunih 45 minuta koliko je proveo na parketu.

-Definitivno naša najbolja utakmica u drugom dijelu sezone. Momci iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje. Taktiči su moji momci odradili sve onako kako su i zamislili. Zadovoljan sam igrom mojih momaka. Bili su ravnopravi u prvom poluvremenu, dok je u drugom stigao umor moj tim i naravno ograničen fond igrača, dok je Borac imao sjajnu klupu. Odigrati ovako dobru utakmicu protiv Borca zaslužuje svaku pohvalu. Slijedi nam kratka pauza, a onda nastavljamo takmičenje u Premijer ligi BiH i u Kupu. Još uvijek se ne zna koliko timova ispada iz Premijer lige, po statutu bi trebao jedan, a onda to nismo mi, a ako se i desi da ispadnemo onda to nije tragedija jer klubovi sa puno većom tradicjom ispadnu u drugu ligu, rekao je nakon susreta u izjavi za Kakanjlive trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović.

Ovom pobjedom banjalučki tim se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 34 boda, dok je ekipa Kakanj na pretposljednjoj poziciji sa svega sedam bodova.

RK KAKANJ – RK BORAC 24:30 (11:14)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 150

Sudije: Darko Džeba-Andrej Kolobarić, Delegat: Samir Suljević

Sedmerci: Kakanj (4/4), Borac (1/4)

Isključenja: Kakanj (8 minuta) / Borac (6 minuta)

RK KAKANJ: Samir Lilić, Imad Klis 4, Edin Cerić 1, Enes Skopljak 6, Dean Simić, Admir Bjelopoljak 7, Ivan Korčanin, Tarik Kubar, Eldar Bečak 2, Sulejman Brkić, Mevludin Čehajić, Hidajet Sužanj, Vanja Simljanić 4, Mirza Halilović. Trener: Nedžad Zaimović.

RK BORAC: Arman Beširović, Dejan Unčanin 5, Duško Hercegovac 6, Goran Daničić 5, Srđan Mijatović, Arsenije Bubić, Slađan Subotić, Miloš Njezić 4, Vladan Knežević, Marko Lukić 1, Nikola Knežević, Armin Marić 3, Đorđe Čelić, Dean Šešić 3, Haris Ljubina 1, Nebojša Jovanović 1. Trener: Bojan Unčanin.